Druga w poprzednim sezonie Jagiellonia przegrała na wyjeździe z aktualnym liderem ekstraklasy Zagłębiem Lubin 1:2. Trzeci Lech, finalista poprzedniej edycji PP, uległ w Szczecinie Pogoni aż 0:3. Wiosną "Kolejorz" dwukrotnie wygrał z tym zespołem w półfinale Pucharu Polski (gdy rozgrywa się mecz i rewanż) - 3:0 i 1:0.

Do największej niespodzianki doszło w środę w Bytowie, gdzie gospodarze pokonali Lechię 1:0.

Ponadto tego dnia do 1/8 finału awansowały Górnik Zabrze, Sandecja Nowy Sącz (oba zespoły to beniaminkowie ekstraklasy), Cracovia oraz pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice.

Najwięcej kłopotów miała Cracovia, która po rzutach karnych (4-1) wyeliminowała na wyjeździe pierwszoligowy GKS Tychy.

Dzień wcześniej awans wywalczyła m.in. Legia Warszawa. Mistrz Polski wygrał na wyjeździe z drugoligową (3. poziom rozgrywek) Wisłą Puławy 4:1. W kolejnej rundzie podopieczni Jacka Magiery zmierzą się z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice, który pokonał u siebie spadkowicza z ekstraklasy Górnika Łęczna 2:1.

Dwa spotkania odbędą się w czwartek. Broniąca trofeum Arka Gdynia zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław, a pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec podejmie Koronę Kielce.

Mecze 1/8 finału zaplanowano na 19-21 września.

Finał zostanie rozegrany tradycyjnie 2 maja na PGE Narodowym.

Wyniki i program 1/16 finału PP:
środa, 9 sierpnia

Sokół Ostróda - Górnik Zabrze 1:3 (1:0)
Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:0)
PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:0)
Drutex Bytovia Bytów - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
GKS Tychy - Cracovia 1:1 dogr. (1:1, 0:0), karne 1-4
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0 (2:0)
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
wtorek, 8 sierpnia
Ruch Zdzieszowice - Górnik Łęczna 2:1 (2:1)
Siarka Tarnobrzeg - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 dogr. (1:1, 0:1)
Wisła Puławy - Legia Warszawa 1:4 (0:2)
Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 1:3 (1:1)
Świt Nowy Dwór Maz. - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:2)
Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Wisła Kraków - Wisła Płock 2:1 (0:0)
czwartek, 10 sierpnia
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (godz. 19.00)
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław (20.00)