Ronaldo zagrał w Andorze dopiero od początku drugiej połowy, a bramkarza gospodarzy pokonał w 63. minucie. Wynik na 2:0 dla Portugalii ustalił w końcówce Andre Silva.

>>>Andora - Portugalia 0:2. Zobacz gole

Piętnaście goli przed ostatnią kolejką ma również Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych trzy z nich strzelił w czwartek na wyjeździe w meczu z Armenią (6:1).

Trzeci w tej klasyfikacji Belg Romelu Lukaku (10 goli) nie grał w sobotę z Bośnią i Hercegowiną z powodu kontuzji. Jego koledzy z drużyny wygrali na wyjeździe 4:3.

Ronaldo i Lewandowski są również najlepszymi strzelcami jednego cyklu w historii kwalifikacji na Starym Kontynencie do najważniejszych turniejów - mistrzostw świata lub Europy. Trzecie miejsce, z dorobkiem 14 goli, zajmuje Predrag Mijatovic, który dokonał tego w barwach Jugosławii w eliminacjach MŚ 1998, łącznie z barażami.