Przed tygodniem kapitan reprezentacji Polski doznał urazu mięśnia dwugłowego w meczu ligowym z RB Lipsk (2:0) i zszedł z boiska tuż przed przerwą. Po badaniach okazało się, że to wynik przemęczenia. Dlatego nie znalazł się w kadrze meczowej na wtorkowe spotkanie wyjazdowe z Celtikiem Glasgow (2:1) w Lidze Mistrzów.

Lewandowski wrócił do składu Bayernu w sobotnim meczu ligowym z Borussią Dortmund (3:1) i strzelił jedną z bramek. Nie wiadomo jednak czy zagra w dwóch najbliższych meczach towarzyskich reprezentacji Polski z Urugwajem (10.11 w Warszawie) i Meksykiem (13.11 w Gdańsku).

Robert w sobotę rozegrał pełne 90 minut, ale czuje dyskomfort z mięśniem dwugłowym uda. W niedzielę zostanie poddany badaniu rezonansem magnetycznym. Decyzję o jego ewentualnym występie podejmiemy po badaniu. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby przeciążenie nie przeszło w stan przewlekły. Chcemy minimalizować ryzyko. Poczekamy na wyniki badań – powiedział Nawałka na niedzielnej konferencji prasowej.

Lewandowski do Warszawy przyleci w niedzielę i tu poddany zostanie badaniu.

W poniedziałek rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski. Piłkarze mają stawić się w warszawskim hotelu do godz. 19.30. We wtorek biało-czerwoni będą trenowali na stadionie Polonii Warszawa, a w środę na obiekcie KS ZWAR. W czwartek przeprowadzą oficjalny trening na PGE Narodowym, gdzie dzień później podejmą reprezentację Urugwaju.

W niedzielę o godz. 11.30 reprezentacja Polski wyleci do Gdańska. Tam odbędzie się oficjalny trening, a w poniedziałek mecz towarzyski z Meksykiem.