W Grodzisku zgodnie z planem. Już w 15. minucie meczu bramkę dla Dyskobolii strzelił niezawodny Adrian Sikora. Napastnik z Wielkopolski wykorzystał zamieszanie w polu karnym ŁKS-u i trafił do siatki Wyparły. W ten sposób gospodarze prowadzili 1:0.

W pierwszej połowie zdobywcy Pucharu Polski mieli jeszcze kilka szans na zdobycie bramki. Ale Ivanovki, Telichowski i Piechniak nie zdobyli bramek. Piłkarze z Łodzi nie potrafili odpowiedzieć na dobrą grę gospodarzy i po 45. minutach gry prowadziła Dyskobolia 1:0.

Druga część spotkania była znacznie bardziej wyrównana. Raz jedni, raz drudzy gracze atakowali. Najlepszą sytuację dla ŁKS-u miał Łukasz Madej. Pomocnik łodzian minął trzech rywali, ale trafił wprost w bramkarza Dyskobolii. Za to dla grodziszczan bramkę mógł strzelić Adrian Sikora. Jednak napastnik również nie zdołała trafić do siatki.

W 87. minucie drugiego gola dla Dyskobolii strzelił Radosław Majewski. Pomocnik z Grodziska uderzył z około 11 metrów i nie dał szans Bogusławowi Wyparle. W ten sposób zdobywcy Pucharu Polski prowadzili już 2:0. Choć grodziszczanie kończyli mecz w "10", to nie dali sobie strzelić gola i wygrali zasłużenie 2:0.

Początek meczu w Bełchatowie mógł przynieść bramkę gospodarzom. Piłkarze GKS już w 3. minucie mogli zdobyć. Dawid Nowak wyszedł sam na sam z bramkarzem Odry. Ale zamiast do siatki trafił w golkipera. Już po chwili role się odwróciły i to gracze gości mieli znakomitą okazję. Dariusz Dudek najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale trafił w słupek. Gole nie padły i był remis 0:0.

Jednak kibice na stadionie w Bełchatowie czekali jeszcze tylko 20 minut na bramkę swoich ulubieńców. W 34. minucie meczu prawą stroną boiska szarżował obrońca bełchatowian Marcin Kowalczyk. Zawodnik wicemistrzów Polski minął jednego z przeciwników i wrzucił piłkę w pole karne Odry. Tam futbolówkę dopadł Dawid Nowak i nie miał problemu ze strzeleniem gola. W ten sposób GKS prowadził z Odrą 1:0. Do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieniło.

Pierwsze minuty drugiej połowy przyniosły wielkie emocje. W 52. minucie meczu prowadzenie dla GKS-u podwyższył Janusz Dziedzic. Napastnik "Górników" dostał idealne dośrodkowanie od Tomasza Wróbla i umieścił piłkę w siatce Odry. A Bełchatów prowadził już 2:0.

Jednak po chwili Odra zdobyła kontaktową bramkę. Z rzutu karnego trafił Jakub Grzegorzewski. Napastnik wodzisławian wykorzystał jedenastkę po faulu Pietrasiaka na Jakubie Biskupie. Dzięki temu GKS nadal prowadził, ale tylko 2:1.

Mimo starań piłkarze z Wodzisławia nie zdobyli bramki. Za to gracze GKS-u postawili kropkę nad "i". W 85. minucie meczu gola dla bełchatowian strzelił Tomasz Jarzębowski. Jednak całą akcję wypracował Carlo Coslty. Napastnik wicemistrzów Polski minął kilku rywali i wyłożył piłkę "Jarząbowi". Pomocnik nie miał problemu z trafieniem do siatki i GKS wygrał całe spotkanie 3:1.