Najsłynniejszy mecz Legii z Widzewem Łódź to oczywiście ten z sezonu 1996/97 roku w Warszawie, który zdecydował o mistrzowskim tytule. "Wojskowi" objęli prowadzenie po golu Cezarego Kucharskiego w 11. minucie, po przerwie podwyższył Sylwester Czereszewski.

Wynik 2:0 dawał Legii mistrzostwo. Ale Widzewiacy nie odpuścili. W końcówce strzelili trzy gole - najpierw Sławomir Majak, a potem Dariusz Gęsior i Andrzej Michalczuk. Widzew wygrał 3:2 i zdobył mistrzostwo. Zobacz skrót z tego meczu.

Rok wcześniej również wygrana Widzewa w Warszawie dała tej drużynie mistrzostwo. Wtedy również Legioniści pierwsi strzelili gola. Andrzeja Woźniaka pokonał Tomasz Wieszczycki. Potem bramki zdobywali tylko Widzewiacy, Marek Koniarek i Piotr Szarpak. Zobacz gole z tego meczu.