Już w pierwszej akcji Widzew mógł prowadzić. Po rzucie wolnym jeden z obrońców Legii odbił piłkę tak niefortunnie, że ta leciała prosto do bramki gospodarzy. Na posterunku był jednak Jan Mucha, który zapobiegł utracie gola. Legia przejęła inicjatywę. Dwie szanse zmarnował Bartłomiej Grzelak. Raz uderzał obok bramki nogą, a za drugim razem minimalnie pomylił się strzałem główką.

W 26. minucie z prawej strony dośrodkowywał Edson. Błąd popełnił Bartosz Fabiniak, a piłkę z bliska skierował do bramki Aleksandar Vuković. Legia długo nie cieszyła się z prowadzenia. Bramkę Muchy odczarował Piotr Kuklis siedem minut później. A więc na Łazienkowskiej remis 1:1 i nic nie zmieniło się do przerwy.

Na boisku wiało nudą od początku drugiej połowy. Ale trener gospodarzy, Jan Urban dokonał istotnej zmiany. Za Grzelaka wszedł Takesure Chinyama i w 69. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie na 2:1, strzałem z lewej nogi z 16 metrów. Trzy minuty później na 3:1 podwyższył Edson, bardzo ładnym strzałem z dystansu.

Takim wynikiem zakończył się ten mecz. Nie było więc niespodzianki, ale Legia w końcu straciła bramkę. Musiało się to kiedyś przytrafić. Najważniejsze jednak, że warszawski zespół nie stracił jeszcze nawet punktu i pozostanie liderem co najmniej do następnej kolejki ligowej.