Jako pierwsi w sobotę grali piłkarze Jagiellonii Białystok i Korony Kiece. Działaczom Korony marzą się europejskie puchary. Niestety w tym sezonie piłkarze z Kielc grają w kratkę. Strasznie męczą się ze słabszymi rywalami. Tak też było Białymstoku. Swoją drogą Jagiellonia po raz kolejny udowadniła, że na własnym boisku potrafi grać. Przez cały mecz obie drużyny zawzięcie atakowały, ale kapitalnie bronili Jacek Banaszyński i Maciej Mielcarz.

Faworytami swojego meczu byli również piłkarze Wisły Kraków. Podopieczni Macieja Skorży zmierzyli się w Wodzisławiu z Odrą i przekonali o tym, że na stadionie przy ulicy Bogumińskiej gościom zawsze gra się szalenie trudno. Wiślacy prowadzili już 1:0 po golu Marka Zieńczuka, ale tuż przed przerwą wyrównał Jakub Grzegorzewski. Po zmianie stron gola dla Odry strzelił Marcin Malinowski. Remis dla Białej gwiazdy uratował Zieńczuk.

Mączyli się także mistrzowie Polski, piłkarze Zagłębia Lubin. Miedziowi zmierzyli z beniaminkiem Ruchem Chorzów. Niebiescy jako pierwsi strzelili gola. Michala Vaclavika pokonał Martin Fabus. Na 10 minut przed przerwą wyrównał Maciej Iwański. Po przerwie Zagłębie wyszło na prowadzenie. W 62. minucie gola strzelił Michał Chałbiński, ale bardzo szybko wyrównał Remigiusz Jezierski.

Najszybciej bramka padła na meczu Cracovii z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Już w 3. minucie Kamil Witkowski strzelił gola dla Pasów. Cracovia prowadziła do przerwy 1:0, ale chwilę po wznowieniu straciła bramkę. Marcina Cabaja pokonał Piotr Piechniak. Ale goście nie długo cieszyli się z remisu. W odstępie dwóch minut stracili dwa gole. Pierwszego strzelił Marcin Bojarski, a po chwili podwyższył Tomasz Moskała.

Na swoim boisku wygrali również piłkarze ŁKS Łódź. Ich przeciwnikami byli zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. Dołujący w tabeli ŁKS-iacy wreszcie złapali wiatr w żagle. Wygrali 3:0 po golach Ensara Arifovicia, Łukasza Madeja i Marcina Komorowskiego.

W niedzielę dokończenie 7 kolejki. O 17.15 rozpocznie się mecz Lecha Poznań z GKS Bełchatów.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 0:0