Od początku Szachatar rzucił się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w piątej minucie pierwszą bramkę w tegorocznych rozgrywkach grupowych zdobył Brazylijczyk Brandao. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Włoch Cristiano Lucarelli. W 20. minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy, ale tym razem Boruc miał szczęście, bo sędzie uznał, że napastnim gospodarzy był na spalonym i gola nie uznał.

Znów groźnie było pod bramką Celtiku. Ale tym razem Boruc sparował strzał Dario Srny. Celtic próbował dojść do głosy. Strzelał Japończyk Sunsuke Nakamura, ale prosto w bramkarza. Wynik nie uległ już zmianie do przerwy.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Celtic zamiast atakować, wciąż się broni. Boruc Jest chyba najlepszym zawodnikiem "The Bhoys". W końcówce spotkania Gordon Strachan wpuścił na boisko Żurawskiego, ale nie był on w stanie odmienić losów meczu. W ekipie gospodarzy przez 90 minut grał Lewandowski.

Michał Żewłakow rozegrał cały mecz w barwach Olimpiakosu Pireus przeciwko Lazio Rzym (1:1). Całe spotkania na ławkach rezerwowych przesiedzieli, Przemysław Kaźmierczak (FC Porto) i Jerzy Dudek (Real Madryt).

Największą niespodzianką dzisiejszych meczów był remis Chelsea Londyn z Rosenborgiem Trondheim. Goście prowadzili nawet 1:0 do przerwy, ale piłkarze Jose Mourinho zdołali wyrównać w drugiej połowie.