Zaczęli zawodnicy z Krakowa. W 3. minucie na bramkę Ruchu uderzał Dariusz Dudka. Ale piłkarz reprezentacji Polski nie trafił do siatki i nadal mieliśmy remis 0:0. Również piłkarze z Chorzowa chcieli jak najszybciej objąć prowadzenie.

"Niebiescy" stworzyli kilka dobrych sytuacji. Na bramkę Wisły strzelali Wojciech Grzyb i Remigiusz Jezierski. Ale ani pomocnik, ani napastnik Ruchu bramek nie zdobyli. W ten sposób na tablicy wyników nadal był bezbramkowy remis.

Do końca pierwszej połowie niewiele już się działo na boisku. Choć piłkarze obu drużyn biegali, to walka toczyła się głównie w środkowej części pola. W 42. minucie spotkania Cleber brutalnie faulował jednego z graczy Ruchu. Ale sędzia ukarała obrońcę krakowian tylko żółtą kartką. Po pierwszych 45 minutach było 0:0.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła drugą połowę Wisła. W 55. minucie dośrodkowywał Kamil Kosowski, a piłkę z ostrego kąta do siatki skierował Marek Zieńczuk, ładnym strzałem z woleja lewą nogą. Próbował uderzać z dystansu wprowadzony po przerwie Tomasz Sokołowski, ale jego strzał o ponad metr minął bramkę Mariusza Pawełka.

W 82. minucie było już po meczu. Rzut rożny dla gości, wielkie zamieszanie w polu karnym, po którym piłka trafiła pod nogi Radosława Sobolewskiego. Pomocnik Wisły długo się nie zastanawiał i z pięciu metrów strzelił pod poprzeczkę nie do obrony. Cztery minuty później było już 0:3. Podawał były zawodnik Ruchu, Piotr Ćwielong, a bramkę zdobył Argentyńczyk Mauro Cantoro. Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania. Wisła wygrała pewnie 3:0, choć do przerwy się na to nie zapowiadało.