Jednak to nominalni goście prowadzili w tym spotkaniu. W 12. minucie Tommaso Rocchi wykorzystał gapiostwo obrońców i strzelił nie do obrony. Radość Lazio nie trwała długo. Siedem minut później wyrównał niezawodny ostatnio Mirko Vucinić. Na przerwę Roma schodziła prowadząc 2:1 po golu Amantino Manciniego.

W drugiej połowie podopieczni Luciano Spalettiego mieli przewagę dwóch goli, bo znakomitą akcją popisał się Simone Perrotta. Reprezentant Włoch ograł Marco Ballottę i skierował piłkę do pustej bramki. W 69. minucie padł najpiękniejszy gol w derbach. Z rzutu wolnego ładnie przymierzył Christian Ledesma, ale na więcej piłkarzy Lazio nie było już stać. Tak więc przez następne pół roku w Rzymie rządzi AS Roma.

Zobacz, jak padały bramki w środowych derbach Rzymu.