Artur Boruc rozpoczął oczywiście w pierwszym składzie. Na ławce rezerwowych cały mecz przesiedział Maciej Żurawski. Już w czwartej minucie zaatakowali goście, ale strzał Maxi Pereira przeleciał nad poprzeczką. Chwilę później mogło być 0:1, jednak świetnie interweniował Boruc po strzale Conceicao Edcarlosa.

Benfica dominowała. Strzał Oscara Cardozo obronił polski bramkarz. Kolejny raz napastnik gości, ale tym razem obok bramki. W 16. minucie wreszcie inicjatywę przejęli piłkarze Celtiku. Uderzał Scott Brown z dystansu, obronił Quim. Bliski szczęścia był Scott McDonald, jednak znów lepszy okazał się bramkarz portugalskiej drużyny. Po chwili znów McDonald i znów pewnie Quim.

Gra się trochę wyrównała. Oba zespoły nie mają już tylu sytuacji bramkowych. W ostatniej minucie pierwszej połowy prowadzenie objęli "The Bhoys". Strzałem zza pola karnego popisał się Aiden McGeady, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się od ataków Benfiki. Strzelał Rui Costa, ale Boruc był na posterunku. W odpowiedzi dwa razy próbował Brown, jednak za pierwszym razem obronił Quim, a za drugim przestrzelił. Od 84. minuty goście grali w "10". Czerwoną kartkę za brutalny faul na Brownie dostał Gilles Binya. Nic już nie mogło stać się Celtikowi, który znów wygrał u siebie 1:0.

Liverpool odniósł najwyższe zwycięstwo w historii Ligi Mistrzów. Kilka tygodni temu ówczesne najlepsze osiągnięcie (7:0) wyrównał inny angielski zespół, Arsenal Londyn. Do niespodzianki doszło w grupie B. Valencia przegrała u siebie 0:2 z Rosenborgiem. Mariusz Lewandowski nie zdołał powstrzymać napastników Milanu, bo cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jego Szachtar Donieck poległ u siebie 0:3. Spisał się za to Michał Żewłakow z Olympiakosu Pireus. Mistrzowie Grecji zremisowali ze słynnym Realem Madryt 0:0.