Lech od początku narzucił rywalom swój styl gry, ale na pierwszego gola kibice musieli czekać aż 36. minuty. Wtedy pięknym uderzeniem z woleja popisał się Peruwinańczyk Anderson Cueto. Po chwili było 1:1. Jacek Markiewicz ładnie dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Vuka Sotirovica, który bez większych kłopotów pokonał bezradnego Emiliana Dolhę.

Niestety, w kolejnych minutach na antybohatera spotkania wyrósł sędzia spotkania Mariusz Podgórski, który tuż przed przerwą i na początku drugiej połowy wyrzucił z boiska dwóch piłkarzy Jagiellonii. "Nie lubię komentować pracy arbitrów, ale to, co zrobił dzisiaj arbiter, to skandal" - mówił po spotkaniu wyraźnie poddenerwowany Radosław Kałużny.

Lech szybko wykorzystał przewagę dwóch zawodników. W 62. minucie spotkania bramkę na 2:1 zdobył Marcin Zając. Później bramkarza gości - Grzegorza Sandomierskiego, pokonali jeszcze Cueto, Henry Quinteros i dwukrotnie Przemysław Pitry.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1 (1:1)