Trzydziesty pierwszy tytuł w historii klubu piłkarze Realu zapewnili sobie trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ekstraklasy, wygrywając w niedzielę w Pampelunie z Osasuną 2:1. Największy hiszpański dziennik sportowy Marca sukcesowi Realu poświęcił 17 pierwszych stron poniedziałkowego wydania mającego 64 strony.

Fiesta kibiców rozpoczęła się w Madrycie po pierwszej w nocy - bo kibice czekali na powrót ulubieńców z Pampeluny. Piłkarze Realu przyjechali na Plaza de La Cibeles autokarem, gdzie przygotowano dla nich specjalną trybunę zbudowaną w... poprzek fontanny przedstawiającej hetycką boginię Kybele powożąca zaprzęgiem lwów. Tysiące fanów wśród pokazu ogni sztucznych skandowało "Mistrzowie, mistrzowie" i "Raul do reprezentacji".

"Królewscy" mają dziesięć punktów przewagi nad zespołem Villarreal, który wygrał w niedzielę 2:0 z Getafe oraz 14 nad Barceloną, która rozgromiła 6:0 Valencię. To pierwszy tytuł mistrzowski w karierze niemieckiego trenera Bernda Schustera, który jest jednocześnie 12. szkoleniowcem mistrzowskiej drużyny w historii "Królewskich".

Z tytułu mistrza Hiszpanii cieszy się również polski bramkarz Jerzy Dudek, który jednak do tej pory nie zagrał w żadnym meczu ligowym. Real jest najbardziej utytułowaną hiszpańską drużyną. Barcelona wygrała rozgrywki ligowe 18-krotnie, a dziewięć tytułów ma w kolekcji Atletico Madryt.

Dorobek Realu uzupełnia 17 triumfów w Pucharze Króla Hiszpanii, dziewięć Pucharów Europy, dwa zwycięstwa w Pucharze UEFA, Superpuchar Europy oraz trzykrotne zdobycie Pucharu Kontynentalnego.