Wielką zagadką jest też Grzegorz Bronowicki. Dwanaście dni temu lewy obrońca Crvenej Zvezdy Belgrad miał operację kolana. Od poniedziałku kopie już piłkę, noga nie boli, ale jeszcze nie może całkowicie zgiąć kolana. Czy Beenhakker podejmie ryzyko i weźmie go do Niemiec, a później na Euro? Jeśli osiągnie formę z eliminacji - na pewno - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Największa konkurencja jest w drugiej linii - miejsc jest aż dziesięć, ale kandydatów przynajmniej 15. W środku selekcjoner ma defensywnych Dudkę, Mariusza Lewandowskiego i Arkadiusza Radomskiego oraz Rafała Murawskiego, Rogera, Majewskiego i Gargułę. Z pierwszych trzech na pewno nie zrezygnuje. Roger, który niedawno dostał polski paszport, tez jest pewniakiem. Beenhakker wybierze więc między Gargułą a Majewskim.

Z ataku wypadnie Dawid Janczyk, który jak przed niespodziewaną nominacją nie zagrał ani minuty w kadrze, tak i po niej nie miał szans, by obejrzał go jeden z asystentów Beenhakkera. Od kilku tygodni napastnik CSKA Moskwa leczy kontuzjowaną rękę i nie gra.

Jeśli chodzi o bramkarzy, to niemal przesądzone jest, że do Niemiec zostanie powołana cała czwórka, czyli Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Tomasz Kuszczak i Wojciech Kowalewski. Boruc kończy ligę szkocką 22 maja, Manchester United Kuszczaka gra 21 maja finał Ligi Mistrzów w Moskwie. Obaj stawią się więc w Donaueschingen dwa-trzy dni po rozpoczęciu zgrupowania.

Po zgrupowaniu odpadnie kolejnych czterech graczy. Ogłoszenie 23-osobowej kadry na Euro 28 maja.

Plany reprezentacji:

19 maja - wyjazd na 12-dniowe zgrupowanie w Donaueschingen w Niemczech
23 maja - towarzyski mecz z FC Schaffhausen w Niemczech
26 maja - towarzyski mecz z Macedonią w Niemczech
27 maja - towarzyski mecz z Albanią w Niemczech
28 maja - ogłoszenie 23-osobowej kadry na Euro
1 czerwca - mecz z Danią w Chorzowie (pożegnanie zespołu przed wyjazdem na Euro)
8 czerwca - pierwszy mecz na Euro (z Niemcami w Klagenfurcie)