W Hiszpanii i na Ukrainie ostatnie kolejki ligowe rozegrane zostaną 18 maja wieczorem, więc Euzebiusz Smolarek (Racing Santander) i Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) nie zdążą prawdopodobnie na czas dojechać do Niemiec.

Dzień wcześniej ostatnie mecze w klubach rozegrają: Mariusz Jop (FK Moskwa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Radosław Majewski (Groclin Grodzisk Wlkp.), Jakub Wawrzyniak i Roger Guerriero (obaj Legia Warszawa).

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała sytuacja bramkarza Artura Boruca (Celtic Glasgow). W Szkocji ostatnie spotkania odbędą się 22 maja, ale jeśli walka o tytuł mistrza kraju rozstrzygnie się wcześniej możliwe, że trenerzy "The Bhoys" zwolnią Polaka wcześniej.

Na pewno od początku w treningach w Donaueschingen nie będzie mógł uczestniczyć inny bramkarz - Tomasz Kuszczak (Manchester United). Angielski zespół awansował do finału Ligi Mistrzów, który 21 maja odbędzie się w Moskwie i dopiero po tym meczu zawodnik będzie mógł dołączyć do kadry.

Serbska liga, w której występuje Grzegorz Bronowicki (Crvana Zvezda Belgrad), rozgrywki zakończy 25 maja, ale piłkarz przebywa obecnie w Warszawie i przechodzi rehabilitację po artroskopii kolana. Szybko wraca do zdrowia i nie wiadomo, czy wróci jeszcze na boiska w Serbii, czy uda się z pozostałymi kadrowiczami do Donaueschingen.

Rozgrywki klubowe zakończyło już czterech wybrańców Beenhakkera - napastnicy Marek Saganowski (FC Southampton) i Maciej Żurawski (Ae Larissa) oraz obrońcy Jacek Bąk (Austria Wiedeń) i Paweł Golański (Steaua Bukareszt).

W najbliższy weekend ostatnie spotkania w klubie rozegra kolejnych sześciu piłkarzy - Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Michał Pazdan i Tomasz Zahorski (obaj Górnik Zabrze).

13 maja po finale Pucharu Polski do ich grona dołączą zawodnicy Wisły Kraków - Adama Kokoszka, Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński i Radosław Matusiak.