Kibole ukryli płótno z napisem. Mieli jednak przygotowany drugi transparent - z tekstem "Gdzie jest wolność słowa?" - donosi korespondent "Gazety Wyborczej".

"Dokładnie opisałem w raporcie całe zajście. Moja rola jednak kończy się na zobligowaniu organizatora do opanowania zaistniałej sytuacji i przedstawienia tego w szczegółowym opisie. Dałem czas na interwencję, z którego organizator się wywiązał. Od policji dostałem materiał na płycie CD i z tego, co wiem, będzie w tej sprawie wszczęte postępowanie. Szef zabezpieczenia ze strony policji złoży doniesienie do prokuratury, a ta już zdecyduje, czy to nadaje się do wszczęcia śledztwa. Mój raport trafił już do Ekstraklasy S.A." - wyjaśnił Lula.

Wodzisławski klub potępił całe zajście. "Nie można tego nazwać inaczej, jak tylko wygłupem paru nienormalnych osób. Dzięki doskonałemu monitoringowi policja zatrzymała już dwóch sprawców. Jeśli chodzi o dalsze kroki ze strony klubu, nie mogę powiedzieć nic więcej, gdyż przedstawiciele zarządu pojechali do Warszawy na zjazd PZPN" - powiedział rzecznik Odry Wodzisław Bolesław Pluta.

Roger kilka tygodni temu dostał polski paszport od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Leo Beenhakker od razu powołał piłkarza pochodzącego z Brazylii do reprezentacji Polski. Pomocnik warszawskiej Legii pojedzie z naszą kadrą na Euro 2008.