Posłuchaj, jak śpiewają Wilki >>>

Największym sukcesom polskiej reprezentacji towarzyszyły wspaniałe muzyczne premiery. Kiedy Maryla Rodowicz w 1974 r. śpiewała na otwarcie mundialu w Monachium "Futbol" - zaproponowała dynamiczną kompozycję, która była tak dobra jak gra drużyny Kazimierza Górskiego. Gdy w 1982 r. Polacy szli jak burza po srebro w Hiszpanii - Bohdan Łazuka śpiewał "Entliczek, pentliczek" z niezapomnianą frazą: "Uliczkę znam w Barcelonie, w uliczkę wyskoczy Boniek".

Dziś w działaniach PZPN związanych z muzyczną oprawą pierwszego udziału reprezentacji w Euro zwyciężył interes sponsora: Telekomunikacji Polskiej. Zamiast nowej piosenki wybrano działania autopromocyjne i odcinanie kuponów od popularności "Futbolu". Powstała jego nowa wersja w wykonaniu Kayah, Katarzyny Kurzawskiej, Sebastiana Karpiela-Bułecki i Piotra Cugowskiego - pisze "Rzeczpospolita".

"Zespół Wilki nie bierze udziału w wyścigach do intratnych propozycji reklamowych, nasza piosenka pojawiła się w odzewie na utwór, który skomponowano już z myślą o Euro 2012" - mówi "Rzeczpospolitej" Robert Gawliński. "Jestem zapalonym kibicem i pomyślałem, że nie jest to najlepsza oferta dla fanów piłki. Zadziałał u mnie odruch i zacząłem śpiewać <Idziemy na mecz>". Motyw spodobał się zespołowi, a jeżeli polubią go kibice, będzie to wielki sukces Wilków. Fajnie jest mieć nową piosenkę i świętować nią wielkie wydarzenie. Trzymajmy kciuki za naszych!" - dodał artysta.