Ostateczne decyzje dotyczące połączenia Groclinu Dyskobolii ze Śląskiem Wrocław mają zapaść we wtorek, ale fuzja obu klubów jest już przesądzona. "Trwają prace nad umową, zostało jeszcze parę szczegółów do ustalenia. We wtorek ma być podpisane porozumienie między stronami i ustalona będzie data oficjalnego ogłoszenia fuzji. Prawdopodobnie nastąpi to w przyszłym tygodniu" - powiedział rzecznik Groclinu.

Piłkarze nowego klubu będą jednak często gościć w Grodzisku. Do czasu aż nie powstanie we Wrocławiu ośrodek treningowy, obiekty Groclinu będą bazą sportową Śląska. Wkrótce zapadną też decyzje dotyczące składu nowej drużyny oraz sztabu szkoleniowego. Dzięki zajęciu przez Groclin trzeciego miejsca w lidze, "nowy" Śląsk wystąpi w Pucharze UEFA.

Groclin występował w ekstraklasie przez 10 sezonów. W tym okresie zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Trzykrotnie reprezentował Polskę w Pucharze UEFA. W sezonie 2003/2004 grodziszczanie dotarli do 3. rundy tych rozgrywek, eliminując po drodze takie kluby jak Hertha Berlin czy Manchester City.