"Zdążymy na Euro 2012"
Na pewno zdążymy z przygotowaniami do Euro 2012 - zapewnia uśmiechnięty i zrelaksowany Marcin Herra, szef spółki PL.2012. "Musimy jedynie nadal pracować tak konsekwentnie, jak do tej pory" - dodaje. Pewne jest także to, że mistrzostwa zorganizujemy wspólnie z Ukrainą. "Trzeba działać pod hasłem: dwa kraje, jedna drużyna" - mówią politycy.
- Lato już wywołał burzę
- Przez kłótnie Ukraińców Polska straci Euro?
- "Kryzys może pomóc w budowie stadionów"
- Michel Platini ustawił nam budzik
- Urzędnicy zarabiają na Euro 2012 krocie
- "Musimy pomóc Ukrainie"
- Tusk po spotkaniu z Platinim: Damy radę!
- Ukraina wstrzymuje Euro 2012? "To bzdura!"
- Prezes spółki PL 2012: Sprostamy zadaniu
Pogoda
POLSKA
Środa 2012-02-15

temp. min -14°C max. 3°C
opady:
umiarkowane opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Harmonogram przygotowań Polski do Euro zawiera ponad 360 projektów inwestycyjnych, nie licząc centrów przygotowawczych i hoteli. Wszystko jest dokładnie nadzorowane.
"Już w 2-3 kwartale przyszłego roku ponad 50 procent tych inwestycji wejdzie w fazę budowania. Wiemy już ile będzie potrzebnych karetek, jak przygotowane i wyposażone powinny być szpitale i jak ma funkcjonować straż pożarna" - mówi Herra.
Przygotowania idą pełną parą także na Ukrainie. "Oddaliśmy już stadion w Dniepropietrowsku. W przyszłym roku zakończymy budowę stadionu w Doniecku, rozpoczęliśmy także rekonstrukcję stadionu w Kijowie. Jedyny problem to Lwów, ale tam trwają już negocjacje i wierzę, że w ciągu kilku tygodni uda się podpisać odpowiednie porozumienie" - mówi Ołeksander Mocyk, ambasador nadzwyczajny Ukrainy w Polsce.
A co ze stadionami w Polsce? "Jest dobrze!" - odpowiada Herra. "Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę dwóch trybun w Poznaniu i przetarg na rozbudowę stadionu w Krakowie. Gdańsk przed terminem otrzymał pozwolenie na budowę, a prace na Stadionie Narodowym w Warszawie już trwają" - opowiada.
We Wrocławiu do finałowego etapu przetargu na budowę stadionu zakwalifikowały się dwie firmy, ale dwie kolejne złożyły odwołania, jednak prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, zapowiedział, że stadion zostanie wybudowany przed końcem 2010 roku.



















































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!