p

W barwach Dynama całe spotkanie rozegrał Marcin Kowalczyk. Z kolei na ławce Celticu zasiadł Łukasz Załuska.

Więcej szczęścia miał Marcin Żewłakow, który zdobył bramkę i pomógł APOELowi Nikozja pokonać Partizan Belgrad 2:0 w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Pogromcy Wisły Kraków w drugiej rundzie - estońska Lavedia Tallinn - słabo rozpoczęli walkę o prawo gry w kolejnej fazie - na własnym stadionie ulegli węgierskiemu VSC Debreczyn 0:1. Porażki przed swoją publicznością doznały również Slovan Bratysława (0:2 z Olympiakosem Pireus) oraz FC Zurych (2:3 z NK Maribor).

Poniżej oczekiwań zagrał także Szachtar Donieck Mariusza Lewandowskiego, który na swoim stadionie zaledwie zremisował z FC Timisoara 2:2. Polak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

W grupie "mistrzowskiej" pozostało 20 ekip, które w dwóch rundach wyłoni pięciu uczestników fazy grupowej LM. Z kolei w grupie "niemistrzowskiej" o pięć miejsc walczyć będzie 15 ekip. 22 drużyny mają zapewniony udział w fazie grupowej bez konieczności kwalifikacji.

Wyniki meczów 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

wtorek, 28 lipca

grupa "mistrzowska"

FK Aktobe (Kazachstan) - Maccabi Hajfa (Izrael) 0:0

FK Baku (Azerbejdżan) - Lewski Sofia (Bułgaria) 0:0

grupa "niemistrzowska"

Sparta Praga (Czechy) - Panathinaikos Ateny (Grecja) 3:1 (2:0)

Anderlecht Bruksela (Belgia) - Sivasspor (Turcja) 5:0 (3:0)

środa, 29 lipca:

grupa "mistrzowska"

FK Ventspils (Łotwa) - BATE Borysów (Białoruś) 1:0 (0:0)

Levadia Tallinn (Estonia) - VSC Debrecen (Węgry) 0:1 (0:0)

Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - Slavia Praga (Czechy) 0:0

APOEL Nikozja (Cypr) - Partizan Belgrad (Serbia) 2:0 (0:0)

Slovan Bratysława (Słowacja) - Olympiakos Pireus (Grecja) 0:2 (0:2)

FC Zurych (Szwajcaria) - NK Maribor (Słowenia) 2:3 (2:2)

FC Kopenhaga (Dania) - Stabaek IF (Norwegia) 3:1 (2:0)

Red Bull Salzburg (Austria) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 1:1 (1:0)

grupa "niemistrzowska"

Szachtar Donieck (Ukraina) - FC Timisoara (Rumunia) 2:2 (0:1)

Celtic Glasgow (Szkocja) - Dynamo Moskwa (Rosja) 0:1 (0:1)

Sporting Lizbona (Portugalia) - Twente Enschede (Holandia) 0:0