sobota, 8 sierpnia

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
Bramki: Ujek (53.) - Bruno (30.) Żółte kartki: Małkowski

>>>Zobacz skrót tego meczu

Kolejny dobry mecz duetu Frankowski - Grosicki. W pierwszej połowie Jagiellonia zdecydowanie przeważała i zdobyła zasłużoną bramkę. W drugiej połowie GKS zabrał się do odrabiania strat i był bliski zdobycia trzech punktów. Rafał Gikiewicz obronił jednak rzut karny wykonywany przez Mariusza Ujka.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
Bramki: Grodzicki (26.) , Sobiech (54.) Żółte kartki: Baran, Nykiel - Szmatuła, Kaszowski. Czerwona kartka: Grodzicki.

>>>Zobacz skrót tego meczu

Po pierwszej połowie prowadził Ruch, ale wynik mógłby być inny, gdyby sędzia podyktował dla Piasta "jedenastkę". W drugiej gospodarze mieli już wyraźną przewagę. Zasłużona wygrana Niebieskich.

Odra Wodzisław - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
Bramka: Mirosław Barcik (9.) . Żółte kartki: Wodecki, Piechniak (Odra).

>>>Zobacz skrót tego meczu

Polonia lepsza od Odry w derbach Śląska. Podopieczni Szatałowa byli na koncercie U2 i dobrze to na nich wpłynęło. Już w 9. minucie objęli prowadzenie po strzale od poprzeczki Barcika. W pierwszej połowie Odra grała naprawdę źle i została wygwizdana przez własnych kibiców. Polonia była nieskuteczna, ale kontrolowała przebieg gry. W drugiej połowie na boisku było gorąco. Obie drużyny zaczęły rozgrywać akcje kombinacyjne, próbowały strzałów. Wynik już się jednak nie zmienił i Wojciech Skaba z Polonii znów może cieszyć się z czystego konta.