W porównaniu z kadrą na sierpniowy mecz towarzyski z Izraelem (1:1), powołanie otrzymał tylko jeden nowy zawodnik. To napastnik Jamie Ward z drugoligowego angielskiego Sheffield United. 23-latek zdobył w tym sezonie dwa gole dla szóstej ekipy Championship League.

W kadrze znalazł się obrońca Chris Baird z angielskiego Fulham, mimo że w spotkaniu z Polską będzie pauzował z powodu żółtych kartek.

Z podstawowych dotąd piłkarzy Worthington nie może liczyć na Warrena Feeneya, który zdobył bramki w wygranych spotkaniach z Polską (3:2) i Słowenią (1:0). Piłkarz Cardiff City przeszedł niedawno operację biodra i prawdopodobnie nie zdąży wrócić na boisko do końca eliminacji.

- Chcąc liczyć się w walce o awans, musimy w trzech pozostałych do zakończenia eliminacji meczach zdobyć siedem punktów - uważa selekcjoner Irlandii Płn. Oprócz meczów z Polską i Słowacją, ekipę Worthingtona czeka jeszcze spotkanie wyjazdowe z Czechami (14 października).

Spotkanie Polska - Irlandia Północna odbędzie się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zespół z Wysp Brytyjskich, z 13 pkt w siedmiu grach, zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy 3., ze stratą dwóch punktów do prowadzącej Słowacji (6 spotkań). Polska, która również rozegrała sześć meczów, ma 10 punktów i jest czwarta.

Kadra Irlandii Północnej na mecze el. MŚ z Polską i Słowacją:

bramkarze: Maik Taylor (Birmingham City), Alan Mannus (Shamrock Rovers, Irlandia), Jonathan Tuffey (Partick Thistle, Szkocja)

obrońcy: Stephen Craigan (Motherwell FC), Aaron Hughes (Fulham FC), Gareth McAuley (Ipswich Town), Ryan McGivern (Manchester City), Chris Baird (Fulham FC), Jonathan Evans (Manchester United), George McCartney (Sunderland), Colin Coates (Crusaders FC, Irlandia Płn.)

pomocnicy: Grant McCann (Scunthorpe United), Chris Brunt (West Bromwich Albion), Niall McGinn (Celtic Glasgow), Sammy Clingan (Coventry City), Damien Johnson (Birmingham City), Steven Davis (Glasgow Rangers)

napastnicy: David Healy (Sunderland), Andrew Little (Glasgow Rangers), Martin Paterson (FC Burnley), Kyle Lafferty (Glasgow Rangers), Jamie Ward (Sheffield United).