Dziennik.plEkstraklasa

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 21°C

Lechia wzmocniona. Trzech nowych zawodników

2010-09-01 | Ostatnia aktualizacja: 11:00 | Komentarze: 2 | skomentuj

W ostatnim dniu okna transferowego grająca w ekstraklasie Lechia Gdańsk zakontraktowała trzech piłkarzy. Ostatni umowę podpisał białoruski napastnik Aleksandr Sazankow z Dynama Mińsk. Wcześniej uczynili to Francuz Bedi Buval oraz Marek Zieńczuk.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 3°C max. 22°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Sazankow podpisał trzyletni kontrakt, natomiast dwaj pozostali parafowali roczne umowy (Buval z opcją jej przedłużenia). W tym sezonie Białorusin rozegrał w barwach Dynama Mińsk 22 ligowe mecze, w których strzelił osiem goli, a w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej zaliczył sześć spotkań i zdobył trzy bramki.

Sazankow z przygodami dotarł we wtorek do Poznania, gdzie pomyślnie przeszedł badania lekarskie. Białorusin spóźnił się najpierw na samolot, a później zaginął jego bagaż.

"Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie. To był zresztą dla nas bardzo pracowity dzień, podczas którego wynegocjowaliśmy aż trzy kontrakty. W środę cały tercet nowych piłkarzy weźmie udział w swoim pierwszym treningu w Lechii" - powiedział rzecznik prasowy gdańskiego klubu Błażej Słowikowski.

Z Lechii odszedł także jeden zawodnik. 22-letni pomocnik Piotr Kasperkiewicz został wypożyczony do końca sezonu do lidera grupy zachodniej 2. ligi - Olimpii Grudziądz.

PAP Źródło: PAP
Wypowiedzi: 2
  • ~Kibic Lechii Gdańsk2010-09-01 12:56

    Popełniłem błąd: powinno być Lechii ...

  • ~Kibic Lechi Gdańsk2010-09-01 12:40

    "Sazankow z przygodami dotarł we wtorek do Poznania, gdzie pomyślnie przeszedł badania lekarskie. Białorusin spóźnił się najpierw na samolot, a później zaginął jego bagaż".
    To, gdzie będzie grał Aleksandr Sazankow: w leci Gdańsk czy Lech-u Poznań?

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Najczęściej komentowane

«