"Na pewno nasi kibice czekają na transfery. Jest to naturalne, bowiem każdy czeka na coś nowego. Ja też czekam, aby zamknąć kadrę, mieć drużynę, która będzie mogła na obozie pracować nad strategią, taktyką" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Szatałow.

Jak dodał, chce, by do drużyny dołączyło jeszcze dwóch napastników, stoper, defensywny pomocnik i bramkarz.

W środę Cracovia zaczęła testować trzech zawodników: napastników Jurija Plieszakowa z Ukrainy i Brazylijczyka Maicona oraz ukraińskiego pomocnika Artema Kułtyszewa.

Szatałow nie umiał odpowiedzieć na pytanie, czy próbowani od jakiegoś czasu Brazylijczyk Ramon i Krzysztof Król ostatecznie znajdą się w jego zespole. W tym drugim przypadku przeciągają się rozmowy między krakowskim klubem a Jagiellonią Białystok.

Wiadomo natomiast, że w krakowskiej drużynie skończyła się plaga grypy. Z tego powodu na zgrupowaniu z Jarocinie zamiast dwóch sparingów rozegrano jeden. Obecnie chory jest już tylko Mariusz Sacha.

W poniedziałek "Pasy" wyjadą na zgrupowanie do Antalyi w Turcji. Szatałow zabierze tam 24 zawodników, ale w trakcie pobytu mogą dołączyć nowi. Jeszcze przed wyjazdem ostatnia drużyna ekstraklasy rozegra dwa sparingi: w piątek najpierw zmierzy się z Dolcanem Ząbki, a następnie Zagłębiem Sosnowiem.

Ostatnio do drużyny oficjalnie dołączył Janusz Stawarz, który zajmie się szkoleniem bramkarzy. Odeszli za to dwaj piłkarze: napastnik Tomasz Moskała (rozwiązał kontrakt ze względów osobistych) oraz obrońca Łukasz Uszalewski.