Goście bardzo szybko opanowali środek pola i od pierwszych minut starali się uważnie konstruować akcje ofensywne, ale początkowo brakowało im dokładności. Cofnięte na własną połowę Zagłębie swoich szans szukało w kontratakach, a na bramkę strzeżoną przez Dusana Kusiaka groźnie uderzał m.in. Szymon Pawłowski.

W miarę upływu czasu ataki gości stawały się jednak coraz groźniejsze i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 23. minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym, Ivica Vrdoljak pietą zagrał do wbiegającego w pole karne Macieja Rybusa, a ten mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Chwilę później mógł być remis, ale Darvydas Sernas, który po błędzie jednego z obrońców znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, z ostrego konta nie był w stanie precyzyjnie uderzyć.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Zagłębiu w 38 minucie. Tym razem błąd popełnili obrońcy Zagłębia, piłka trafiła do stojącego przed polem bramkowym Vrdoljaka, który nie miał problemów z pokonaniem rozpaczliwie interweniującego Bojaja Isailovica.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Lubinianie nie mieli pomysłu na konstruowanie akcji i razili niedokładnością. Goście nie forsowali tempa, mimo to kilkukrotnie zagrozili bramce Zagłębia, ale Isailovic zdołał obronić strzały m.in. Rybusa i Michała Żyro. Swoją przewagę Legia udokumentowała zdobyciem dwóch kolejnych bramek. W 85. minucie meczu Danijel Ljuboja wykorzystał doskonałe podanie od Jakuba Wawrzyniaka, a chwilę później pięknym strzałem z dystansu popisał się Ariel Borysiuk.

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Maciej Rybus (23), 0:2 Ivica Vrdoljak (38), 0:3 Danijel Ljuboja (85), 0:4 Ariel Borysiuk (89).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Marcin Kowalczyk, Darvydas Sernas, Bartosz Rymaniak, Janusz Gancarczyk. Legia Warszawa: Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak, Jakub Rzeźniczak.

Sędzia: Tomasz Garbowski (Opole). Widzów 3 827.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Marcin Kowalczyk, Sergio Reina, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Dominykas Galkevicius (72. Janusz Gancarczyk), Patryk Rachwał (68. Adrian Rakowski), Bartosz Rymaniak, Maciej Małkowski (62. Arkadiusz Woźniak) - Darvydas Sernas.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Ivica Vrdoljak (46. Janusz Gol), Ariel Borysiuk, Maciej Rybus, Miroslav Radovic - Rafał Wolski (66. Michał Żyro, 84. Michał Kucharczyk), Danijel Ljuboja.