Do poniedziałkowego spotkania lubinianie przystąpili w niemal najsilniejszym składzie i z nadzieją na przedłużenie trwającej od miesiąca serii czterech spotkań bez porażki. Jagiellonia przyjechała do Lubina mając dwie wygrane z rzędu, ale m.in. bez kontuzjowanego Tomasza Frankowskiego.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w dziewiątej minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Szymon Pawłowski wykorzystał dokładne podanie Darvydasa Sernasa, zwodem oszukał obrońcę i płaskim strzałem pokonał rozpaczliwie interweniującego bramkarza. Jagiellonia miała spore problemy ze skonstruowaniem akcji, a największe zagrożenie pod bramką Zagłębia stwarzała przy nielicznych, stałych fragmentach gry.

Najbliżej wyrównania białostoczanie byli w 36. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Alexisa Norambueny stojący trzy metry od bramki Marcin Burkhardt przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi Zagłębie przeprowadziło szybki kontratak, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Sernas. Chwilę później minimalnie niecelnie uderzali także Elton Lira i Łukasz Hanzel.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do Zagłębia; 54. minucie spotkania Pawłowski znakomitym strzałem z ok. 20 metrów zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Pięć minut później pomocnik "Miedziowych" mógł strzelić kolejnego gola, ale Sandomierski w ostatniej chwili zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Goście nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku; na bramkę strzeżoną przez Aleksandra Ptaka groźnie uderzali m.in. Burkhardt i Grzegorz Rasiak. Kibice Jagiellonii na gola dla swojej drużyny musieli jednak czekać aż do 72. minuty. Po rzucie rożnym z lewej strony boiska najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Porębski i strzałem głową zdobył bramkę kontaktową.

W końcówce podopieczni Tomasza Hajty kilkakrotnie byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale w decydujących momentach brakowało im dokładności i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Pawłowski (9), 2:0 Szymon Pawłowski (54), 2:1 Tomasz Porębski (72-głową).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Łukasz Hanzel. Jagiellonia Białystok: Tomasz Bandrowski, Maciej Makuszewski, Tomasz Porębski.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 6 127.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Szymon Pawłowski, Patryk Rachwał (17. Ivan Hodur), Elton Lira (46. Maciej Małkowski) - Darvydas Sernas (90. Arkadiusz Woźniak).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Luka Pejovic, Tomasz Porębski, Thiago Cionek, Alexis Norambuena - Nika Dżalamidze (46. Grzegorz Rasiak), Tomasz Bandrowski, Marcin Burkhardt (62. Marko Cetkovic), Rafał Grzyb (89. Ermin Seratlic), Tomasz Kupisz - Maciej Makuszewski.