Dla obu zespołów było to niezwykle ważne spotkanie - ewentualna wygrana pozwoliłaby, zwłaszcza gościom, znacznie oddalić od siebie widmo degradacji. Zarówno Lechia jak i Zagłębie odniosły zwycięstwa w swoich ostatnich meczach, jednak na wiosnę zdecydowanie lepiej radzą sobie zawodnicy z Lubina, którzy wygrali trzy konfrontacje z rzędu, a porażki nie ponieśli w pięciu kolejnych. W dodatku piłkarze Lechii nie zdołali jeszcze na PGE Arenie wywalczyć w rundzie rewanżowej trzech punktów. W rozegranej w październiku potyczce w Lubinie lepsi okazali się jednak gdańszczanie - po bramce Marcina Pietrowskiego biało-zieloni pokonali gospodarzy 1:0.

W rewanżu o wiele lepsze wrażenie na początku spotkania sprawiali goście. W 11. minucie szybką akcję przeprowadził prawym skrzydłem Szymon Pawłowski. Podał do niepilnowanego Macieja Małkowskiego, który pewnym strzałem pokonał Michała Buchalika. Rezerwowy bramkarz Lechii, dla którego był to ligowy debiut w gdańskim zespole, wszedł na boisku w piątej minucie, zmieniając kontuzjowanego Sebastiana Małkowskiego.

Stracona bramka nie podziałała mobilizująco na gdańszczan. Grali wolno, nie radząc sobie z pressingiem, stosowanym przez rywali. Goście też nie mieli zbyt wielu sytuacji, poza tą z 21. minuty, gdy uderzenie Pawłowskiego obronił Buchalik.

W końcówce pierwszej części gdańszczanie wreszcie nabrali nieco animuszu. Po ich akcjach obrońcy Zagłębia blokowali jednak piłkę po uderzeniach Jakuba Koseckiego oraz Jakuba Wilka.

W drugiej połowie przeważali gospodarze, niemniej ani razu nie udało się im pokonać bramkarza gości. Najbliższy szczęścia był Traore, lecz po uderzeniu głową trafił piłką w poprzeczkę. Z drugiej strony najlepszą okazję zmarnował Darvydas Sernas, przegrywając pojedynek sam na sam z Buchalikiem.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Małkowski (11).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Abdou Traore. KGHM Zagłębie Lubin: Paweł Widanow.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 14 000.

Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski (6. Michał Buchalik) - Deleu, Sebastian Madera, Krzysztof Bąk (46. Sergejs Kożans), Jakub Wilk - Abdou Traore, Marko Bajic, Lewon Hajrapetjan (82. Mateusz Machaj), Paweł Nowak, Jakub Kosecki - Piotr Grzelczak.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Csaba Horvath, Adam Banaś, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Jiri Bilek, Ivan Hodur (90+1. Bartosz Rymaniak), Adrian Rakowski (87. Kamil Wilczek), Maciej Małkowski (80. Arkadiusz Woźniak) - Darvydas Sernas.