Od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz piłkarze z Bełchatowa. Po pierwszym gwizdku sędziego to oni byli przy piłce i tak rozegrali akcję, że wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu Kamila Kosowskiego Maciej Szmatiuk tak uderzył, że Sergei Pareiko wpuścił piłkę do bramki.

Niedługo cieszył się PGE GKS z prowadzenia. W 7. min Alan Stulin sfaulował w polu karnym Ivicę Ilieva. Sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą wykorzystał Maor Melikson. W 10. min mógł on zdobyć drugą bramkę w tym meczu, ale z najbliższej odległości uderzył wprost w Adama Stachowiaka.

W 22. min - ze względu na upał sędzia zarządził minutową przerwę na tzw. uzupełnie płynów przez piłkarzy. Dwie minuty po wznowieniu gry Iliev znów padł na murawę w obrębie "16" PGE GKS, ale rozjemca uznał, że tym razem chciał wymusić podyktowanie rzutu karnego. W efekcie piłkarz Wisły dostał żółtą kartkę.

Bardzo blisko objęcia prowadzenia była Wisła w 52. min. Jednak bramkarz z Bełchatowa popisał się wspaniałym refleksem i wybił piłkę na róg po główce z kilku metrów Arkadiusza Głowackiego.

Mimo że krakowianie mieli przewagę, to zawodnikom PGE GKS udawało się od czasu do czasu przedostać w okolicę bramki Pareiki. W 56. min po strzale Mateusza Maka, piłka odbiła się jeszcze od jednego z wiślaków, a następnie od poprzeczki.

Rozstrzygająca akcja miała miejsce w doliczonym czasie gry. Po faulu na Radosławie Sobolewskim sędzia zarządził rzut wolny dla Wisły, ok. 25 m od bramki PGE GKS. Piłkę w pole karne wrzucił Melikson, a Stachowiaka zaskoczył sprytnym strzałem Cwetan Genkow.

Wisła Kraków - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Maciej Szmatiuk (2), 1:1 Maor Melikson (8-karny), 2:1 Cwetan Genkow (90+01).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Ivica Iliev, Arkadiusz Głowacki. PGE GKS Bełchatów: Kamil Wacławczyk, Maciej Szmatiuk, Raul Gonzalez, Paweł Buzała.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 15 047.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Jan Frederiksen - Ivica Iliev, Łukasz Garguła (86. Rafał Boguski), Cezary Wilk (72. Radosław Sobolewski), Maor Melikson - Cwetan Genkow, Daniel Sikorski (60. Romell Quioto).

PGE GKS Bełchatów: Adam Stachowiak - Raul Gonzalez, Maciej Szmatiuk, Maciej Wilusz, Alan Stulin (46. Szymon Sawala) - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran (90. Paweł Giel), Miroslav Bozok, Kamil Wacławczyk, Kamil Kosowski (42. Mateusz Mak) - Paweł Buzała.