W meczu Jagiellonii z Koroną, kielczanie przegrywali po pierwszej połowie 0:3 po dwóch golach Daniego Quintany (7', 41') i jednym trafieniu Macieja Gajosa (9'). Po przerwie bramkę dla Jagiellonii strzelił Martin Baran (57'), a gole dla Korony zdobyli: Abzal Beisebekov (47'), Maciej Korzym (69') i dwukrotnie Przemysław Trytko (60', 71).

We Wrocławiu Śląsk wygrał z Cracovią 1:0 (1:0). O wyniku zadecydowała bramka strzelona w 32. minucie przez obrońcę wrocławian - Dudu Paraibę.
W Bielsku-Białej Podbeskidzie pokonało Cracovię 2:0 (0:0) po dwóch golach Krzysztofa Chrapka w 78. i 87. minucie spotkania.

Z powodu ulewnego deszczu przerwany został mecz Widzewa Łódź z Piastem Gliwice. Decyzję podjął w 12. minucie spotkania sędzia główny - Paweł Gil. Mecz zostanie dokończony w środę o 20.30.

Liderem tabeli grupy spadkowej jest Śląsk Wrocław, który ma 31 punktów i dwupunktową przewagę nad Podbeskidziem. Punkt za drużyną z Bielska-Białej są Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice. Piąte miejsce zajmuje Korona (26 pkt), a szóste Cracovia (24 pkt). Tabelę zamykają Zagłębie Lubin (17 pkt) i Widzew Łódź (16 pkt), które w następnym sezonie występować będą w 1. lidze.