Wiślacy prowadzili od 38. minuty, bramkę strzelił Semir Śtilić po doskonałym podaniu Łukasza Burligi.

Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Paweł Brożek podwyższył na 2:0, po dośrodkowaniu Mariusza Stępińskiego.

Paweł Brożek był również autorem trzeciej bramki dla Wisły - w 61. minucie napastnik „Białej Gwiazdy” strzałem z niespełna 10 metrów skutecznie zakończył akcję Rafała Boguskiego i Łukasza Burligi.

Kwadrans przed końcem meczu po raz drugi w meczu trafił Semir Śtilić, drogę do bramki Górnika otworzył Bośniakowi Maciej Sadlok. Ten sam piłkarz asystował w 83. minucie, kiedy Paweł Brożek skompletował swój hat-trick.

Wysoka porażka odebrała Górnikowi pozycję lidera ekstraklasy - zabrzanie mają 21 punktów i spadli na 5. miejsce. Przed zabrzanami są kolejno Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław z dorobkiem 23 pkt., oraz Wisła, która ma 21 pkt.