Mecz w Bełchatowie zaczął się od szybkiego prowadzenia gości, dla których gola już w 10. minucie strzelił Arkadiusz Piech. Ostatni kwadrans pierwszej połowy był jednak dla GKS nokautujący. W 33. minucie wyrównał Portugalczyk Alvarinho; zaledwie minutę później na 2:1 podwyższył inny portugalski piłkarz w barwach bydgoskiego klubu, Micael Silva, a w 42. minucie trzeciego gola dla gości strzelił Jakub Świerczok. W 68. minucie Silva ustalił wynik meczu.

Zawisza Bydgoszcz ma 26 punktów i choć pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, do klubu z Bełchatowa, który jest o lokatę wyżej, traci 4 punkty.

Liderem jest Legia Warszawa, która ma 49 punktów; dziś może zrównać się z nią punktami Lech Poznań, który od 18:00 podejmuje Koronę Kielce.