Zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie po strzale Przemysława Frankowskiego. W 21. do remisu doprowadził Szymon Skrzypczak.

W 67. minucie prowadzenie objęli goście; Łukasz Madej wykorzystał niezdecydowanie obrońcy Jagiellonii Igorsa Tarasovsa i po samotnej akcji pokonał bramkarza gospodarzy, Bartłomieja Dąbrowskiego. W 83. minucie znów był remis; na 2:2 strzelił Piotr Grzelczak, który wszedł na boisko 10 minut wcześniej. W 87. minucie wynik meczu ustalił Roman Gergel.

W innym piątkowym meczu Zagłębie Lubin wygrało u siebie z Termaliką 2:0 (1:0). Górnik Zabrze odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, a trzecie w sezonie, ma 17 punktów i awansował na przedostatnie miejsce w tabeli. O punkt mniej ma Śląsk Wrocław, który w niedzielę rozegra mecz 19. kolejki.

Jagiellonia jest 11. z dorobkiem 21 punktów; o lokatę niżej Termalica, która ma o punkt mniej. Zagłębie ma 27 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli; do lidera, Piasta Gliwice traci 13 punktów.