Kolejne minuty nie były już tak ciekawe. Oba zespoły pressingiem starały się szybko przejmować piłkę, grały ofensywnie, ale pod bramkami niewiele się działo, bo obie ekipy dobrze radziły sobie w destrukcji.

Goście pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie po kwadransie, kiedy Marco Paixao uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Martin Polacek instynktownie zdołał odbić piłkę. Ze strony Zagłębie sprytnym technicznym uderzeniem próbował przelobować Łukasza Budziłka Łukasz Janoszka, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. I to było wszystko w pierwszej połowie.

Druga część spotkania zaczęła się od starcia Grzegorza Kuświka z Lubomirem Guldanem, po którym obaj zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami. Chwilę później Janoszka zagrał na lewym skrzydle do Krzysztofa Piątka, a ten odegrał do wbiegającego środkiem pola Jakuba Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia miał pustą drogę do bramki gości, ale zdecydował się na strzał z linii pola karnego i Budziłek musiał sięgać do siatki.

Gol wyraźnie ożywił spotkanie, którego tempo pod koniec pierwszej połowy siadło. Lechia starała się grać szybciej, atakować większą liczbą piłkarzy, ale jej akcjom brakowało precyzji. Goście zagrozili bramce rywali dopiero w 68. min., kiedy po zagraniu na wolne pole Marco Paixao znalazł się sam przed bramkarzem Zagłębia, ale Polacek nie dał się pokonać. Kilkanaście sekund później groźnie strzelał Paweł Stolarski i piłka o centymetry minęła bramkę.

Od tego momentu przewaga Lechii wzrosła, ale Zagłębie mądrze się broniło i wyprowadzało groźne kontrataki. Jedna z nich w samej końcówce mogła przynieść drugiego gola, lecz Budziłek zdołał złapać piłkę po strzale głową Arkadiusza Woźniaka. Była to ostatnia groźna sytuacja w meczu. Lechia co prawda do końca starała się zdobyć wyrównującego gola, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na bardzo mądrze grające w defensywie Zagłębie.

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Filip Starzyński (49).
Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Michal Papadopulos. Lechia Gdańsk: Grzegorz Kuświk.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 3 049.
KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski (46. Jakub Tosik), Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Łukasz Janoszka (73. Arkadiusz Woźniak), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus - Krzysztof Piątek (82. Michal Papadopulos).
Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek - Grzegorz Wojtkowiak (69. Aleksandar Kovacevic), Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Daniel Łukasik (82. Adam Buksa), Milos Krasic, Michał Mak - Marco Paixao, Grzegorz Kuświk (56. Paweł Stolarski).