Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem gry chaotycznej z obu stron. Później zaczęła zarysowywać się przewaga Legii, która największe niebezpieczeństwo stwarzała po rzutach rożnych. Właśnie w takich okolicznościach gospodarze objęli w 28. minucie prowadzenie. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki z czterech metrów wpakował Igor Lewczuk.

W 39. minucie groźnie wyglądający kontratak zaczął Piast, ale ostatecznie nie skończył się on nawet celnym strzałem. Chwilę później zza pola karnego strzelał Sasa Zivec, jednak stojący w bramce Legii Arkadiusz Malarz nie dał się zaskoczyć.

Podopieczni trenera Stanisława Czerczesowa tuż przed przerwą wyprowadzili drugi cios. Michał Kucharczyk zagrał w poprzek boiska do niepilnowanego Guilherme, a ten spokojnie przyjął piłkę i z 15 metrów precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Szmatułę.

Po przerwie muszący odrabiać straty Piast zaczął atakować większą liczbą piłkarzy, ale szybko został skarcony. W 54. minucie Legia przeprowadziła wzorowy kontratak. Drugą asystę zaliczył Kucharczyk, który świetnie zewnętrzną częścią stopy dośrodkował, zaś gola z bliskiej odległości zdobył Kasper Hamalainen.

Grający swobodnie gospodarze kwadrans później strzelili kolejną bramkę. W polu karnym Piasta Hebert sfaulował Guilherme, a pewnym wykonawcą "jedenastki" był Nemanja Nikolic. To jego 27. trafienie w tym sezonie.

W 74. minucie powinno było być 5:0. Znów doskonałym dośrodkowaniem popisał się Kucharczyk, ale tym razem Szmatuła instynktownie zdołał odbić piłkę po uderzeniu Nikolica. Piłkarz reprezentacji Węgier miał w końcówce jeszcze jedną okazję, ale piłka minimalnie minęła słupek.

W środę Legia zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk, a Piast w Chorzowie z Ruchem.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Igor Lewczuk (28), 2:0 Guilherme (45), 3:0 Kasper Hamalainen (54), 4:0 Nemanja Nikolic (69-karny).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Kamil Vacek, Igor Sapała.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów 29 245.
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Igor Lewczuk, Adam Hlousek - Tomasz Jodłowiec (78. Stojan Vranjes), Ariel Borysiuk, Guilherme (73. Michaił Aleksandrow), Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk (81. Michał Masłowski) - Nemanja Nikolic.
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Uros Korun, Marcin Pietrowski, Hebert - Patrik Mraz, Mateusz Mak (73. Gerard Badia), Bartosz Szeliga, Martin Bukata, Kamil Vacek (79. Igor Sapała) - Sasa Zivec (56. Josip Barisic), Martin Nespor.