Krakowski zespół dość szybko objął prowadzenie. W dziewiątej minucie Mateusz Centarski kopnął piłkę z rzutu wolnego, który wykonywał nieopodal linii bocznej boiska. Prawdopodobnie chciał podać ją do któregoś z kolegów, ale ta przeleciała w pobliżu dwóch "Pasiaków" i nie dotknięta przez nikogo wpadła do siatki.

W 65. minucie było 2:0. Rafał Janicki próbując ratować swój zespół od utraty gola umieścił piłkę we własnej siatce. Siedem minut przed końcem Grzegorz Wojtkowiak sfaulował w polu karnym gdańszczan Mateusza Wdowiaka, a sędzia wskazał na „wapno”. Jednak strzał Cetnarskiego obronił Vania Milinkovic-Savic.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć byłego piłkarza Cracovii Jana Stokłosy, który zmarł kilka dni temu.

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Cetnarski (9-wolny), 2:0 Rafał Janicki (65-samobójcza).
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Hubert Wołąkiewicz, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka, Florin Bejan. Lechia Gdańsk: Grzegorz Kuświk, Grzegorz Wojtkowiak, Sławomir Peszko, Paweł Stolarski, Vanja Milinkovic-Savic.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).