W 2012 roku Wolski przeszedł do ACF Fiorentina, ale w sierpniu 2014 roku został wypożyczony do występującego we włoskiej Serie B FC Bari 1908. W styczniu ubiegłego roku trafił do belgijskiego KV Mechelen, natomiast na początku rundy rewanżowej minionego sezonu znalazł się w Wiśle Kraków – w dwóch ostatnich zespołach również występował na zasadzie wypożyczenia z Florencji. Na wiosnę ten środkowy pomocnik rozegrał 14 ligowych meczów i strzelił cztery gole.

Wolski może zostać drugim piłkarzem pozyskanym przez gdańszczan w przerwie letniej. Pierwszym był 22-letni pomocnik Milen Gamakow, który w zeszłym tygodniu podpisał trzyletni kontrakt. Bułgar od poniedziałku trenuje z biało-zielonymi na zgrupowaniu w Gniewinie. W piątek do drużyny powinien dołączyć też Wolski.

Nastąpiła również korekta w meczach kontrolnych Lechii. Zgodnie z ustaleniami w sobotę piąta drużyna minionego sezonu zmierzy się z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja, a w sobotę 2 lipca na zakończenie obozu zagra z wicemistrzem Serbii Partizanem Belgrad – te ekipy także trenują w Gniewinie. Po powrocie do Gdańska zamiast Olimpii Grudziądz rywalem biało-zielonych będzie 6 lipca w Chojnicach również pierwszoligowa Chojniczanka.

Ponadto trener Piotr Nowak będzie miał okazję sprawdzić swój zespół w jeszcze jednym sparingu z Druteksem Bytovią Bytów. To spotkanie odbędzie się 9 lipca w Gniewinie.