Mecz nie był dobrym widowiskiem. Akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, ale "Słonie" zdołały strzelić dwie bramki. Objęły prowadzenie w dziewiątej minucie. Po dośrodkowaniu Davida Guby piłkę wybił Dawid Sołdecki, ale trafiła ona do jednego z graczy Bruk-Betu, a następnie Vladislavsa Gutkovskisa, który głową pokonał Konrada Jałochę.

Cztery minuty później bramkarz drużyny z północy Polski musiał wybiec poza pole karne, aby ratować zespół od utraty bramki. W pojedynku biegowym okazał się szybszy od Patrika Misaka.

Gdynianie okazję do wyrównania mieli w 35. min. Jednak po strzale Marcusa Viniciusa Dariusz Trela zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 47. min. golkiper ten obronił z kolei groźne uderzenie Yannicka Kakoko.

Gdy do końca zostało 11 minut, Vlastimir Jovanovic podał piłkę do będącego w polu karnym Gutkovskisa, ten oddał ją Samuelowi Stefanikowi, który dopełnił formalności.

Gdynianie poprzednią porażkę w rozgrywkach ligowych ponieśli 23 października 2015 r. Rywalizując jeszcze na zapleczu ekstraklasy ulegli na swoim stadionie Stomilowi Olsztyn 0:1.

W przeszłości obecny trener Bruk-Bet Czesław Michniewicz był szkoleniowcem Arki. Grał w niej wówczas Grzegorz Niciński, który jest teraz opiekunem drużyny z Gdyni.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Vladislavs Gutkovskis (9-głową), 2:0 Samuel Stefanik (79).

Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Martin Juhar, Kornel Osyra, Vlastimir Jovanovic. Arka Gdynia: Miroslav Bożok, Mateusz Szwoch.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 338.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva - David Guba (74. Wojciech Kędziora), Vlastimir Jovanovic, Patrik Misak (46. Samuel Stefanik), Bartłomiej Babiarz, Martin Juhar (46. Sebastian Ziajka) - Vladislavs Gutkovskis.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius, Mateusz Szwoch, Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (76. Rashid Yussuff), Miroslav Bożok (69. Adrian Błąd) - Dariusz Zjawiński (62. Rafał Siemaszko).