Wicemistrzowie Polski czekają na wygraną od 24 lipca, kiedy w drugiej kolejce w Gliwicach wygrali z Wisłą Płock 2:1. Wrocławianie też zaczęli sezon w słabym stylu, toteż pojedynek miał dla obu ekip duży ciężar gatunkowy.

Pierwsze 20 minut mogło rozczarować, bo nie przyniosło żadnej podbramkowej sytuacji. Przerwał ten zastój obrońca Piasta Hebert. Wyłożył piłkę przed własnym polem karnym zawodnikowi gości. Ryota Morioka był tak zaskoczony prezentem, że zgubił piłkę. Chwilę potem bramkarz Piasta obronił z trudem i na „raty” strzał Laszy Dwalego, a po „główce” Piotra Celebana z bliska piłka przeleciała obok słupka.

Gliwiczanie wiele razy dośrodkowywali na pole karne i raz mogło to im dać prowadzenie. W 38. minucie po podaniu Patrika Mraza w poprzeczkę trafił Maciej Jankowski.

Po przerwie gospodarze żwawiej ruszyli do przodu. Po kilku centrach znów „działo” się pod bramką wrocławian, tyle że nadal bez wymiernych efektów.

Miejscowi kibice domagali się zwycięstwa. Goście też próbowali powalczyć o gola, również mieli problem z zakończeniem akcji celnymi uderzeniami. Mógł dać im prowadzenie Morioka w 69. minucie. Miał przed sobą tylko Jakuba Szmatułę, ale trafił w jego ręce. W grze obu zespołów było mnóstwo nieporozumień, niecelnych podań.

Wszystko zmierzało do bezbramkowego remisu, gdy sędzia podyktował rzut karny po faulu Heberta na Kamilu Bilińskim. Wykorzystał go sam poszkodowany. Ale brazylijski obrońca w doliczonym czasie zdążył wyrównać pokonując bramkarza rywali głową w zamieszaniu w polu karnym.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kamil Biliński (90-karny), 1:1 Hebert (90+2-głową).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Hebert, Martin Bukata, Paweł Moskwik. Śląsk Wrocław: Piotr Celeban, Adam Kokoszka.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów 4 252.
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Edvinas Girdvainis, Aleksandar Sedlar, Hebert, Patrik Mraz - Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Michał Masłowski (46. Josip Barisic), Martin Bukata (75. Sasa Zivec), Gerard Badia (80. Paweł Moskwik) - Maciej Jankowski.
Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Augusto - Kamil Dankowski, Ostoja Stjepanovic (59. Filipe Goncalves), Ryota Morioka (71. Sito Riera), Adam Kokoszka, Alvarinho - Kamil Biliński.