„Wojskowi” przystąpili do niedzielnego spotkania po środowym remisie z Realem Madryt (3:3) w Lidze Mistrzów. Kontuzji kolana w tym spotkaniu nabawił się Arkadiusz Malarz. Przeciwko Cracovii zastąpił go Radosław Cierzniak, a rezerwowym bramkarzem był Radosław Majecki, który za 10 dni będzie obchodził 17. urodziny.

Poza tym trener mistrzów Polski Jacek Magiera dokonał niewielu zmian w podstawowym składzie w porównaniu do spotkania z Realem. Pauzującego za żółte kartki Michała Pazdana zastąpił na środku obrony Jakub Czerwiński. W podstawowym składzie pojawił się natomiast Aleksandar Prijovic.

Spotkanie było wyjątkowe dla Tomasza Brzyskiego, który ostatniego dnia letniego okienka transferowego odszedł z Legii i związał się z Cracovią. To było jego pierwsze spotkanie przeciwko Legii.

Gospodarze od początku mieli zdecydowaną przewagę. Już w szóstej minucie Prijovic pokonał Grzegorza Sandomierskiego, ale sędzia Mariusz Złotek nie uznał bramki z powodu pozycji spalonej podającego do kolegi z ataku Nikolicia. Dziesięć minut później napastnik reprezentacji Węgier ponownie znalazł się w świetnej sytuacji, ale jego strzał w sytuacji sam na sam obronił Sandomierski.

Goście natomiast groźnie kontratakowali. W 21. minucie w pole karne Legii przedarł się Krzysztof Piątek, jednak nie zdołał oddać strzału. Z kolei uderzeniem z dystansu Cierzniaka próbował zaskoczyć Damian Dąbrowski, który po raz drugi został powołany do reprezentacji Polski.

W 37. minucie świetną okazję miał Piątek. Piłka po jego strzale głową zmierzała do bramki obok Cierzniaka, ale z linii bramkowej wybił ją Czerwiński.

To jednak gospodarze schodzili na przerwę prowadząc. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Bartosz Bereszyński z okolic linii końcowej wyłożył piłkę Nikoliciowi, a ten z około 10 metrów pokonał Sandomierskiego.

Po zmianie stron okazje na podwyższenie prowadzenia mieli Guilherme i Jakub Rzeźniczak. Na prawym skrzydle groźny był Miroslav Radovic. Po jednym ze swoich rajdów próbował wyłożyć piłkę Nikoliciowi, ale w ostatniej chwili interweniowali defensorzy „Pasów”.

Jedną z nielicznych okazji na pokonanie Cierzniaka miał w drugiej części spotkania Jakub Wójcicki. Zabrakło mu jednak precyzji. W końcówce spotkania po strzale z dystansu w słupek trafił Sebastian Steblecki.

W doliczonym czasie gry Radovic ograł przed polem karnym Brzyskiego i efektownym strzałem pokonał Sandomierskiego ustalając wynik meczu na 2:0.

Legia Warszawa – Cracovia 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Nemanja Nikolic (43), 2:0 Miroslav Radovic (90+2)
Żółte kartki: Legia – Jakub Czerwiński. Cracovia – Tomasz Brzyski, Deleu
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Widzów: 24 342
Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Bartosz Bereszyński, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek – Guilherme (75. Michał Kucharczyk), Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe (88. Michał Kopczyński), Miroslav Radovic - Aleksandar Prijovic (53. Tomasz Jodłowiec), Nemanja Nikolic
Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu (70. Mateusz Wdowiak), Piotr Malarczyk, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski (74. Hubert Adamczyk), Erik Jendrisek - Krzysztof Piątek (78. Sebastian Steblecki).