Początek meczu należał jednak dla gości, którzy już w 5. min mogli objąć prowadzenie, ale strzał z bliska, choć z ostrego kąta, Darko Jevtica trafił w boczną siatkę.

Potem inicjatywę przejęła Jagiellonia, która - choć grała bez swego lidera, kontuzjowanego Konstantina Vassiljeva - skutecznie niwelowała wszystkie atuty poznanian i w 16. min objęła prowadzenie. Po rzucie wolnym Lecha piłkę szybko z własnego pola karnego wyprowadził lewą stroną Fiedor Cernych, zagrał wzdłuż linii do Karola Świderskiego, a ten minął wychodzącego za pole karne bramkarza Lecha Matusa Putnockiego i mimo asysty obrońcy skierował piłkę do bramki.

Po zdobyciu gola białostoczanie nadal mieli inicjatywę, Lech był groźny jedynie z rzutów wolnych wrzucanych w pole karne gospodarzy. I tak zdobył wyrównującą bramkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Jevtic dośrodkował, a gola strzałem głową zdobył Paulus Arajuuri. Akcja była sporna, ale sędziowie ocenili, że cofający się bramkarz Jagiellonii Marian Kelemen tak złapał piłkę, że miał ją przez moment w bramce.

Po tej akcji nerwowo było jeszcze na początku drugiej połowy. W ocenie sztabu trenerskiego Jagiellonii w ogóle nie było bowiem faulu, po którym Jevtic dośrodkował na głowę Arajuuriego. Protestujący trener białostoczan Michał Probierz całą drugą część meczu oglądał z trybun, gdzie przed wznowieniem gry odesłał go sędzia Daniel Stefański.

Ta nie stała na najwyższym poziomie, choć emocji nie brakowało. Zwycięską bramkę zdobył dla Jagiellonii Cernych. Po rzucie wolnym w 64. min górną piłkę w polu karnym wygrał Taras Romanczuk, a Cernych - mimo asysty dwóch zawodników Lecha - z ostrego kąta zmieścił ją tuż przy słupku i bramkarzu Lecha.

Poznaniacy mogli wyrównać; mieli ku temu kilka okazji. W 73. min dobrą sytuację miał Kamil Jóźwiak, ale piłkę w polu karnym zdołał mu odebrać Romanczuk. W 78. min Kelemen w świetnym stylu obronił strzał Radosława Majewskiego, a w 81. min ofiarna interwencja Rafała Grzyba zapobiegła zdobyciu gola przez Marcina Robaka, który był pięć metrów od bramki Jagiellonii.

Mecz został przedłużony o ponad 7 minut - w 64. min sędzia przerwał grę po wrzuceniu rac na boisko przez kibiców Lecha, ale goście wyrównać nie zdołali.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:1)
Bramka: 1:0 Karol Świderski (16), 1:1 Paulus Arajuuri (45+2), 2:1 Fiodor Cernych (64)
Żółta kartka: Jagiellonia Białystok - Taras Romanczuk, Karol Świderski. Lech Poznań - Tamas Kadar, Paulus Arajuuri.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów: 10 000.
Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Rafał Grzyb, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Przemysław Frankowski, Karol Świderski (77. Patryk Klimala), Dmytro Chomczenowski - Fiodor Cernych.
Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Maciej Makuszewski (39. Kamil Jóźwiak), Radosław Majewski (80. Szymon Pawłowski), Darko Jevtic - Dawid Kownacki (69. Marcin Robak).