Walczący o ucieczkę ze strefy spadkowej gospodarze bardzo potrzebowali punktów, ale zaczęli mecz od poważnego błędu we własnym polu karnym. Po centrze Dominika Hofbauera z rzutu rożnego w 3. minucie głowę "dołożył" niepilnowany Michał Marcjanik i Arka prowadziła 1:0.

"Niebiescy" nie mieli pomysłu na rozbicie defensywy rywala, toteż nie zagrażali bramce Pavelsa Steinborsa. Protestowali mocno, domagając się rzutu karnego, po upadku Łukasza Surmy i równie gorąco po sytuacji pod ich bramką. W obu przypadkach decyzje sędziego były dla gospodarzy niepomyślne. Najpierw arbiter „puścił” grę, potem po starciu Jakuba Araka z Marcusem Viniciusem podyktował "jedenastkę" wykorzystaną przez poszkodowanego.

Niewiele to zmieniło w obrazie gry i przyjezdni bez problemu dowieźli korzystny wynik do przerwy.

Na drugą połowę chorzowianie wyszli z dwoma zmianami, na boisku pojawili się pomocnik Kamil Mazek i napastnik Jarosław Niezgoda. Po chwili nieco przemarznięci kibice gospodarzy mieli powód do radości, bo po rzucie wolnym Patryka Lipskiego piłki usiłowało dotknąć wielu, a ostatecznie wpadła do bramki Arki.

Podbudowani kontaktowym golem podopieczni Waldemara Fornalika z ochotą ruszyli do przodu. Efekty ich starań były jednak mizerne. Po kwadransie w dobrej pozycji znalazł się Niezgoda, ale uderzył niecelnie. 13 minut przed końcem z woleja mocno strzelił Piotr Ćwielong, też obok słupka.

Napór Ruchu trwał do końca. Jeszcze raz gospodarze domagali się karnego, tym razem dopatrując się zagrania ręką rywala. Nic to nie dało. Gdynianie bronili się skutecznie i wywalczyli w Chorzowie komplet punktów.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Michał Marcjanik (3-głową), 0:2 Marcus Vinicius (20-karny), 1:2 Patryk Lipski (48-wolny)
Żółta kartka - Arka Gdynia: Dominik Hofbauer, Krzysztof Sobieraj
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Widzów: 5 029
Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Michał Helik, Marcin Kowalczyk, Adam Pazio - Miłosz Przybecki (46. Kamil Mazek), Łukasz Surma (76. Eduards Visnakovs), Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk, Piotr Ćwielong - Jakub Arak (46. Jarosław Niezgoda)
Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak - Marcus Vinicius, Yannick Kakoko, Dominik Hofbauer (87. Mateusz Szwoch), Antoni Łukasiewicz, Paweł Wojowski (79. Adrian Błąd) - Paweł Abbott (64. Dariusz Zjawiński).