Oblicza Górnika nie odmienił Franciszek Smuda. Były selekcjoner reprezentacji Polski objął zespół w czwartek i miał zbyt mało czasu, aby wprowadzić swoje zmiany. Naprzeciwko niego stanął Jacek Magiera, który był zawodnikiem Legii, kiedy stołeczny zespół prowadził Smuda.

Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Nemanja Nikolic, który zapowiedział odejście ze stołecznego klubu w przerwie zimowej. Tym samym król strzelców poprzedniego sezonu efektownie pożegnał się z zespołem mistrza Polski. Gdy schodził z boiska w 79. minucie, kibice żegnali go owacją na stojąco.

„Wojskowi” objęli prowadzenie już w piątej minucie. Waleri Kazaiszwili dośrodkował z lewej strony pola karnego, a z kilku metrów do bramki trafił właśnie Nikolic.

Chwilę później jednak goście mieli okazję na wyrównanie. Grzegorz Piesio groźnie uderzył z lewej strony pola karnego, ale piłka minęła bramkę Legii.

Mistrzowie Polski po krótkim okresie dekoncentracji kontrolowali przebieg spotkania. Od 20. minuty prowadzili już 2:0. Vadis Odjidja-Ofoe dośrodkował do Miroslava Radovica, a ten wygrał pojedynek z obrońcą gości i wpakował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Po przerwie Serb z polskim paszportem popisał się świetnym podaniem, którego nie zmarnował Nikolic. Reprezentant Węgier znalazł się bowiem sam przed Wojciechem Małeckim i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu.

Kilka minut później goście mieli swoją szansę na zdobycie bramki. W słupek trafił Aleksander Komor, a dobitkę Macieja Szmatiuka z trudem obronił Arkadiusz Malarz.

Po zdobyciu trzeciej bramki gospodarze nieco cofnęli się i oddali inicjatywę rywalom. Ci próbowali zdobyć honorową bramkę. Zamiast gola dla gości padła czwarta bramka dla Legii. Tym razem Nikolic pokonał Małeckiego precyzyjnym płaskim strzałem z linii pola karnego. W doliczonym czasie gry piątą bramkę dla mistrza Polski zdobył Kasper Hamalainen.

Tym samym Górnik Łęczna przerwę zimową spędzi na ostatnim miejscu w tabeli.

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Nemanja Nikolic (5), 2:0 Miroslav Radovic (20), 3:0 Nemanja Nikolic (58), 4:0 Nemanja Nikolic (76), 5:0 Kasper Hamalainen (90+3)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Michał Kopczyński, Miroslav Radovic. Górnik Łęczna: Leandro
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 21 901
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Miroslav Radovic, Michał Kopczyński (59. Kasper Hamalainen), Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili (73. Michaił Aleksandrow) - Nemanja Nikolic (79. Sebastian Szymański)
Górnik Łęczna: Wojciech Małecki - Paweł Sasin, Aleksander Komor, Gerson (59. Maciej Szmatiuk), Leandro - Grzegorz Bonin, Szymon Drewniak, Adam Dźwigała (46. Łukasz Bogusławski), Przemysław Pitry (65. Javier Hernandez), Grzegorz Piesio - Bartosz Śpiączka.