Sheridan podpisał z Jagiellonią 2,5-letni kontrakt, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego - poinformował białostocki klub.

Sheridan, który ma za sobą m.in. grę w Celticu Glasgow, Motherwell FC, Kilmarnock FC i CSKA Sofia, ostatnie cztery lata spędził na Cyprze, gdzie grał najpierw w Apoelu, a ostatnio w Omonii Nikozja. W tych zespołach zdobył doświadczenie w grze w europejskich pucharach. Jest też trzykrotnym reprezentantem Irlandii.

To trzeci piłkarz Jagiellonii pozyskany w zimowym okresie transferowym. Wcześniej białostocki klub podpisał umowy z litewskim skrzydłowym Arvydasem Novikovasem oraz szkockim obrońcą polskiego pochodzenia Ziggy'm Gordonem.

Część piłkarzy Jagiellonii zna już Sheridana. W 2015 roku białostoczanie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zmierzyli się z Omonią Nikozja. Po bezbramkowym remisie w Białymstoku, o odpadnięciu Jagiellonii zdecydował gol zdobyty właśnie przez Irlandczyka w meczu rewanżowym w Nikozji.

W tych meczach grał też przeciwko Jagiellonii w barwach Omonii Chorwat Ivan Runje - obecnie podstawowy środkowy obrońca białostockiej drużyny.