Lechiści mogli objąć prowadzenie już w 49. sekundzie, ale Martin Polacek obronił uderzenie Rafała Wolskiego. Pod bramką gości groźnie było także w 14. oraz 16. minucie. Najpierw po zagraniu z prawej strony Wolskiego w piłkę nie trafił Marco Paixao, a za chwilę słowacki golkiper Zagłębia nie dał się zaskoczyć aktywnemu Wolskiemu.

Zagłębie miało w tym okresie problemy z wyjściem z własnej połowy – najczęściej udawało mu się to po dalekich wybiciach Polacka. W 20. minucie goście przeprowadzili jednak kontrę i niewiele brakowało, aby zakończyła się powodzeniem. Lechię uratował Dusan Kuciak, który obronił strzał Filipa Starzyńskiego.

W 27. minucie biało-zieloni objęli prowadzenie. Po świetnej akcji Wolskiego i Lukasa Haraslina piłkę z pięciu metrów skierował głową do siatki Marco Paixao.

Na początku drugiej połowy optyczną przewagę nadal posiadali gdańszczanie, jednak nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji. Groźną akcję w 56. minucie przeprowadzili natomiast przyjezdni, ale po podaniu Krzysztofa Janusa Łukasz Janoszka źle przyjął piłkę i Kuciak zażegnał niebezpieczeństwo.

Ta część stała jednak na znacznie niższym poziomie niż pierwsza odsłona. Gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, zbyt aktywni nie byli również zawodnicy Zagłębia i ospała gra toczyła się głównie w środku boiska.

Więcej emocji dostarczyła końcówka spotkania. W 82. minucie Janoszka główkował wprost w bramkarza Lechii, natomiast 120 sekund później Polacek wybił piłkę spod poprzeczki po silnym strzale Ariela Borysiuka. Z kolei w 87. minucie ten ostatni trafił z dystansu w poprzeczkę.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Marco Paixao (27-głową)
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Grzegorz Kuświk. KGHM Zagłębie Lubin: Lubomir Guldan, Jarosław Kubicki
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Widzów: 16 263
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Mario Maloca (79. Grzegorz Kuświk), Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao (88. Simeon Sławczew), Ariel Borysiuk, Milos Krasic, Rafał Wolski, Lukas Haraslin (59. Joao Nunes) - Marco Paixao
KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel - Krzysztof Janus (69. Jan Vlasko), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki (79. Paweł Żyra), Filip Jagiełło (46. Łukasz Janoszka), Filip Starzyński - Arkadiusz Woźniak.