Płocczanie od początku kontrolowali przebieg spotkania, ale nie potrafili stworzonych sytuacji zamienić na bramki. I Wisła, i Ruch oddały w pierwszej połowie tylko po jednym celnym strzale. Najbliżej zdobycia gola był Mateusz Piątkowski w 23. min., ale głową nie trafił do pustej bramki. Minimalnie niecelny strzał oddał w 29. min. Jose Kante, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił w słupek.

W zespole gości Bartosz Nowak strzelił w 24. min. prosto w Mateusza Kryczkę, zastępującego w tym meczu w bramce kontuzjowanego Seweryna Kiełpina.

Po przerwie świetnie rozpoczęli płocczanie. W 47. min. rajdem przez pół boiska popisał się Mateusz Piątkowski. W ostatniej chwili zawahał się jednak, co wykorzystał bramkarz Ruchu. W 49. min. rzut wolny wykonywał Dominik Furman, a piłkę lecącą w kierunku bramki ręką odbił Martin Konczkowski. Sędzia pokazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Jose Kante.

Po stracie gola goście zaczęli atakować, zepchnęli Wisłę do obrony i w 75. min., lewą nogą, nie dając szans bramkarzowi, Jakub Arak umieścił piłkę w siatce, zdobywając czwartego gola w tym sezonie.

W odpowiedzi zaatakowała Wisła i po akcji płockiego zespołu ponownie Konczkowski odbił piłkę ręką na polu karnym. Sędzia znów pokazał na jedenastkę, ale tym razem do piłki podszedł Giorgi Merebaszwili. Strzelił jednak bardzo nieprecyzyjnie i Libir Hrdicka wybił piłkę.

Wisła Płock - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Jose Kante (49-karny), 1:1 Jakub Arak (75)
Żółta kartka - Wisła Płock: Dominik Kun. Ruch Chorzów: Łukasz Surma, Rafał Grodzicki
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 3 413
Wisła Płock: Mateusz Kryczka - Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek, Przemysław Szymiński, Kamil Sylwestrzak - Maksymilian Rogalski (79. Dimityr Ilijew), Giorgi Merebaszwili, Dominik Kun (62. Arkadiusz Reca), Dominik Furman - Jose Kante, Mateusz Piątkowski (55. Piotr Wlazło)
Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Michał Koj (68. Michał Walski) - Łukasz Surma, Marcin Kowalczyk, Bartosz Nowak, Miłosz Przybecki (90. Miłosz Trojak), Łukasz Moneta - Jarosław Niezgoda (59. Jakub Arak).