Problemy gospodarzy zaczęły się w 50. minucie, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Cywka. Piłkarze z Trójmiasta potrzebowali zaledwie ośmiu minut by wykorzystać przewagę jednego zawodnika. Zwycięstwo gościom zapewnił Słowak Lukas Haraslin.

Lechia awansowała na drugie miejsce, a do prowadzącej Jagiellonii Białystok traci zaledwie punkt. "Jaga" już w piątek tylko zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1. Obie bramki padły tuż po przerwie. Prowadzenie gospodarzom dał Rosjanin Serhij Pyłypczuk, wyrównał Litwin Arvydas Novikovas.

W niedzielę Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmie Lecha Poznań, a Pogoń w Szczecinie zmierzy się z broniącą mistrzowskiego tytułu Legią Warszawa.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Lukas Haraslin (58)
Żółta kartka - Wisła Kraków: Maciej Sadlok, Arkadiusz Głowacki, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka. Lechia Gdańsk: Rafał Janicki, Mario Maloca, Simeon Sławczew. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Kraków: Tomasz Cywka (50)
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 16 021
Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Patryk Małecki (69. Jakub Bartosz), Petar Brlek, Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Rafał Boguski (53. Jakub Bartkowski) - Paweł Brożek (66. Mateusz Zachara)
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Lukas Haraslin (76. Paweł Stolarski), Flavio Paixao, Ariel Borysiuk, Rafał Wolski, Simeon Sławczew (62. Grzegorz Kuświk), Sławomir Peszko - Marco Paixao (69. Joao Nunes)