W sezonie zasadniczym jedynie Lechia i Wisła Płock dwa razy pokonały "Jagę", ale tylko gdańszczanie nie stracili w tych konfrontacjach bramki – na wyjeździe wygrali 1:0, natomiast na własnym stadionie 3:0 (dwa razy trafił Marco Paixao, a raz jego brat bliźniak Flavio). I w trzeciej potyczce biało-zieloni utrzymali ten trend. Po efektownej wygranej zrównali się punktami z rywalami, ale w tabeli plasują się za ekipą z Białegostoku, bo w sezonie zasadniczym zajęli niższą pozycję.

Początek meczu zdecydowanie należał jednak do gości, którzy do 10. minuty cztery razy zagrozili bramce Lechii. Już w 4. minucie Mario Maloca zablokował Fiodora Cernycha, a za chwilę Dusan Kuciak obronił sprytny strzał z rzutu wolnego Konstantina Vassiljeva oraz nie dał się zaskoczyć Cernychowi. Na zakończenie tej serii Arvydas Novikovas uderzył potężnie tuż obok słupka.

Tymczasem pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy zakończyła się zdobyciem bramki. W 17. minucie po zagraniu Słowaka Lukasa Haraslina wyraźnie spóźniony Ziggy Gordon sfaulował Sławomira Peszkę, a Marco Paixao z rzutu karnego po raz pierwszy pokonał Mariana Kelemena.

W 25. minucie portugalski napastnik ponownie ustawił piłkę na 11. metrze - tym razem Novikovas nieprzepisowo zdaniem arbitra zatrzymał Jakuba Wawrzyniaka. Najlepszy strzelec Lechii uderzył w ten sam róg co za pierwszym razem z tą różnicą, że wyżej i nie dał golkiperowi rywali szans na skuteczną interwencję. Poza tymi dwoma "jedenastkami" gdańszczanie nie stworzyli sobie dogodnych okazji.

Świetne w wykonaniu gospodarzy było także otwarcie drugiej połowy, bo już w 48. minucie zdobyli oni trzeciego gola. Tym razem po idealnym zagraniu z lewej strony Peszki Marco Paixao z bliska umieścił piłkę w siatce.

Goście dążyli do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale sami stracili w końcówce czwartą bramkę. W 89. minucie po indywidualnej akcji wynik ustalił Haraslin.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Marco Paixao (17-karny), 2:0 Marco Paixao (25-karny), 3:0 Marco Paixao (48), 4:0 Lukas Haraslin (89)
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Rafał Wolski, Lukas Haraslin. Jagiellonia Białystok: Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 15 025
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Lukas Haraslin, Mario Maloca, Steven Vitoria, Jakub Wawrzyniak (73. Paweł Stolarski) - Milos Krasic, Simeon Sławczew, Joao Nunes, Rafał Wolski, Sławomir Peszko (84. Flavio Paixao) - Marco Paixao (77. Grzegorz Kuświk)
Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Ziggy Gordon (56. Przemysław Frankowski), Gutieri Tomelin, Ivan Runje, Piotr Tomasik - Arvydas Novikovas, Taras Romanczuk (81. Karol Świderski), Rafał Grzyb, Konstantin Vassiljev (64. Damian Szymański), Fiodor Cernych - Cillian Sheridan.