W sezonie zasadniczym Lechia przegrała z Cracovią oba spotkania (0:1 u siebie i 1:2 na wyjeździe), ale do trzeciej konfrontacji z krakowskim zespołem przystąpiła podbudowana dwoma kolejnymi zwycięstwami nad Arką Gdynia. Gospodarze nie zdołali jednak pokonać drużyny prowadzonej przez swojego byłego szkoleniowca, który zasiadł nie na trybunach, tylko na ławce rywali. Michałowi Probierzowi skrócono bowiem dyskwalifikację za niewłaściwe zachowanie do jednego meczu.

W ekipie gospodarzy zadebiutował Oliver Zelenika – chorwacki golkiper zastąpił Słowaka Dusana Kuciaka, który zebrał cztery żółte kartki. W tym spotkaniu obaj bramkarze nie mieli jednak za wiele pracy.

W pierwszej połowie poza nieuznaną bramką dla Lechii na murawie nie działo się nic godnego uwagi. W 15. minucie po uderzeniu z ponad 30 metrów Ariela Borysiuka, który zagrał za pauzującego za kartki Daniela Łukasika, Michal Peskovic odbił piłkę przed siebie, a do siatki skierował ją Flavio Paixao. Po wideoweryfikacji okazało się jednak, że portugalski napastnik znajdował się na spalonym.

Po przerwie emocji było trochę więcej. W 52. minucie niecelnie z linii pola karnego uderzył lewy obrońca Cracovii Kamil Pestka, a w 69. minucie najlepszej okazji nie wykorzystał prawy prawy pomocnik gospodarzy Lukas Haraslin.

W tej sytuacji fatalny błąd popełnił stoper gości Michal Siplak – Słowak najpierw stracił piłkę na rzecz swojego rodaka, a następnie został przez niego ograny, ale Haraslin posłał piłkę nad bramką. Z kolei w 80. minucie najlepszego snajpera „Pasów” Krzysztofa Piątka zablokował Steven Vitoria.

Pod koniec obie drużyny miały po jednej dogodnej sytuacji. W 85. minucie znajdujący się sam w polu karnym Patryk Lipski zamiast strzelać odegrał do Sławomira Peszki i okazja została zaprzepaszczona. A w doliczonym czasie Zelenika obronił uderzenie Denissa Rakelsa.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 0:0
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Michał Nalepa, Joao Oliveira, Steven Vitoria. Cracovia Kraków: Kamil Pestka, Sergei Zenjov
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 8 722
Lechia Gdańsk: Oliver Zelenika - Joao Nunes (61. Joao Oliveira), Michał Nalepa, Steven Vitoria, Jakub Wawrzyniak (76. Filip Mladenovic) - Lukas Haraslin (84. Milos Krasic), Simeon Sławczew, Ariel Borysiuk, Patryk Lipski, Sławomir Peszko - Flavio Paixao
Cracovia Kraków: Michal Peskovic - Diego Ferraresso, Michał Helik, Michal Siplak, Kamil Pestka - Sergei Zenjov (68. Deniss Rakels), Milan Dimun, Miroslav Covilo, Javi Hernandez, Antonini Culina (68. Mateusz Wdowiak) - Krzysztof Piątek (86. Nicolai Brock-Madsen)