Prowadzenie beniaminkowi ekstraklasy zapewnił francuski napastnik Vamar Sanogo. W 8. min. po raz pierwszy próbował zaskoczyć Jakuba Szmatułę, ale jego ładny strzał z dystansu był jednocześnie niecelnym. W 36. min. na raty udało mu się pokonać golkipera z Górnego Śląska. W zamieszaniu w polu karnym pierwszy strzał piłkarza Zagłębia odbił bramkarz, ale dobitka była już skuteczna.

Gliwiczanie w pierwszej połowie najbliżsi gola byli po "główce” Michala Papadopulosa (10. min). Jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy znowu Sanogo stanął przed szansą do zdobycia kolejnego gola, ale piłkę po jego strzale odbił nogami Szmatuła.

W 65. min. sędzia Tomasz Musiał przerwał grę i po sprawdzeniu przy pomocy systemu VAR podyktował rzut karny dla Piasta za zagranie piłki ręka przez Piotra Polczaka. "Jedenastkę" wykorzystał Aleksandar Sedlar.

Wynik spotkania ustalił w 80. min. Tomasz Jodłowiec. Wykorzystał błąd obrońców, którzy anemicznie starali się odebrać mu piłkę i pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał Kudłę.

Przed meczem uhonorowano byłego, wybitnego gracza Piasta i sosnowieckiego Zagłębia Józefa Gałeczkę. Dostał kwiaty i pamiątkową koszulkę.

Organizatorzy spotkania nie uniknęli wpadki. Nie działał boiskowy zegar.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Vamara Sanogo (36), 1:1 Aleksandar Sedlar (67-karny), 1:2 Tomasz Jodłowiec (80).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 5 000.

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Jędrych, Piotr Polczak, Tymoteusz Puchacz - Alexandre Cristovao (73. Adam Banasiak), Sebastian Milewski, Tomasz Nowak (80. Junior Torunarigha), Dejan Vokic (63. Callum Rzonca), Zarko Udovicic - Vamara Sanogo.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Mateusz Mak, Tomasz Jodłowiec, Patryk Dziczek, Jorge Felix (56. Aleksander Jagiełło) - Joel Valencia (90. Patryk Sokołowski), Michal Papadopulos (62. Piotr Parzyszek).