Lewandowski sobotnią potyczkę Bayernu Monachium z Werderem Brema rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 78. minucie, ale zdążył zdobyć 24. bramkę w sezonie. Mistrzowie Niemiec, którzy prowadzą w tabeli, wygrali 5:0.

Po raz 15. bramkarza rywali pokonał Arkadiusz Milik, a jego Ajax Amsterdam zremisował z NEC Nijmegen 2:2. Ze zwycięstwa cieszył się natomiast Łukasz Teodorczyk - Dynamo Kijów m.in. po jego golu, drugim w rozgrywkach, wygrało z Karpatami Lwów 2:1.

Gorzej wiodło się czwórce powołanych bramkarzy. Żaden z nich nie zachował czystego konta, a łącznie puścili dziewięć goli. Drużyny Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego rywalizowały ze sobą, a lepsze okazało się AFC Bournemouth (3:2). Trzy bramki dał sobie strzelić także Przemysław Tytoń z VfB Stuttgart (3:3 z FC Ingolstadt), a jedną Wojciech Szczęsny z Romy (2:1 z Udinese).

Kadrę na najbliższe sprawdziany w Poznaniu i we Wrocławiu uzupełnią piłkarze z klubów krajowych. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w piątek.

Ligowe występy piłkarzy powołanych do kadry przez trenera Adama Nawałkę:
bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth) - 90 minut w meczu ligowym ze Swansea (3:2)
Łukasz Fabiański (Swansea FC) - 90 minut w meczu ligowym z AFC Bournemouth (2:3)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - 90 minut w meczu ligowym z Udinese (2:1)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) - 90 minut w meczu ligowym (3:3 z FC Ingolstadt)
obrońcy:
Kamil Glik (Torino FC) - 90 minut w meczu ligowym z Genoą (2:3)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - od 46. minuty w meczu ligowym z FSV Mainz (2:0)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - w poniedziałek mecz ligowy z Dynamem Moskwa
Bartosz Salamon (Cagliari) - w poniedziałek mecz ligowy z Perugią
pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) - rezerwowy w meczu ligowym z Hellas Werona (1:1)
Kamil Grosicki (Stade Rennes) - w niedzielę o godz. 21 mecz ligowy z Olympique Lyon
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) - poza kadrą na mecz ligowy z Villarreal (4:2)
Paweł Wszołek (Hellas Werona) - do 72. minuty w meczu ligowym z Fiorentiną (1:1)
Piotr Zieliński (Empoli FC) - 90 minut w meczu ligowym z Sampdorią Genua (1:1)
napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - od 74. minuty i gol w meczu ligowym z Werderem Brema (5:0)
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - 90 minut i gol w meczu ligowym z NEC Nijmegen (2:2)
Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) - do 78. minuty i gol w meczu ligowym z Karpatami Lwów (2:1)